Żel Krzemionkowy: Dowiedz się, jak zaskakująco przydatne są te białe woreczki

silica gel

Nie wyrzucaj ich tak po prostu!

Wszyscy je widzieliśmy: małe białe woreczki z małymi kulkami w środku. Szanse są, prawdopodobnie wyrzuciłeś je, gdy znalazłeś je w swoich nowych butach lub w torbie, którą właśnie kupiłeś. Ale czy wiesz, że jest kilka zaskakujących rzeczy, które możesz zrobić z tymi małymi torebkami?

 

Co to jest?

Więc nazwa rzeczy w woreczkach to żel krzemionkowy. A żel krzemionkowy pochłania wilgoć. Oznacza to, że kiedy zamawiasz buty lub jakiś inny pakiet, woreczki z żelem krzemionkowym są tam, aby upewnić się, że twój nowy przedmiot nie dostanie wilgoci. Jednym z zaskakujących faktów na temat tych małych kulek jest to, że są one faktycznie nietoksyczne. Więc nawet jeśli na woreczku widnieje informacja, że nie należy go jeść, to ostrzeżenie nie ma nic wspólnego z tym, że żel jest trujący. Ale to nie oznacza, że masz zjeść zawartość woreczka, ponieważ nie należy tego robić. Nadal stanowią zagrożenie zadławieniem i mogą zawierać inne szkodliwe substancje chemiczne.

1. Samochód

Jeśli te małe woreczki są chłonne na wodę, mogą być przydatne w twoim samochodzie. Jeśli nienawidzisz kondensacji na szybach swojego samochodu, żel krzemionkowy może być właśnie rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Wystarczy wziąć kilka z tych woreczków i umieścić je na desce rozdzielczej. Kiedy to zrobisz, będą one wchłaniać wszystkie krople na twoich oknach i będziesz w stanie zobaczyć wszystko. To sprawi, że szybkie uruchomienie auta rano będzie o wiele łatwiejsza!

2. Ryż

Pewnie wiesz, że gdy upuścisz swój ukochany telefon w toalecie, ryż pomoże Ci go uratować. Ale co zrobić, gdy nie masz przy sobie ryżu? To właśnie wtedy Twoje saszetki z żelem krzemionkowym uratują dzień. Działają one tak samo dobrze jak ryż i zanim się obejrzysz, jesteś z powrotem online!

3. Biżuteria

Lubisz, gdy Twoja biżuteria jest błyszcząca i złota? Tak jak wtedy, gdy ją kupiłaś? Żel krzemionkowy pomoże Ci również utrzymać ją w ten sposób. Jeśli umieścisz swoją biżuterię w wilgotnym środowisku, będzie ona odbarwiać się. Jeśli umieścisz saszetkę z żelem krzemionkowym w swoim pudełku z biżuterią, wilgoć nie będzie miała szans, a żel krzemionkowy pomoże sprawić, że Twoja biżuteria będzie wyglądała na błyszczącą i nową przez cały rok!

4. Polaroidy

Jeśli jesteś nieco oldschoolową osobą i nadal masz polaroidowe zdjęcia swoich ulubionych wspomnień, to nie chcesz, żeby te zdjęcia wyblakły. Jeśli umieścisz kilka woreczków z żelem krzemionkowym pomiędzy stronami albumów fotograficznych, zdjęcia pozostaną wyraźne i ładne. Pozwalając Ci cieszyć się tymi wszystkimi wspomnieniami przez wiele lat.

Jak się okazuje, woreczki z żelem krzemionkowym mogą być faktycznie niezwykle przydatne. Założymy się, że następnym razem nie wyrzucisz ich po prostu!

Przeczytaj także: Nie wyrzucaj siatek po zakupach; zobacz, co możesz z nich zrobić!

Source: Flair, Good Housekeeping Institute | Image: Pixabay