Przedstawiamy Ci sztuczkę, dzięki której usuniesz złamany fragment klucza z zamka: panu ślusarzowi już podziękujemy

Piła do metalu

Ten sposób jest niemalże tak pewny, jak to czy jutro wstanie słońce. Przyda się niewielki brzeszczot do wyrzynarek, taki jak na poniższej fotografii. W miarę możliwości postaraj się, aby była to końcówka tnąca metal o niewielkiej grubości i ostrych zębach. Korzystając z kombinerek, utnij koniec brzeszczotu, tak by uzyskać fragment całkowicie pokryty zębami, z największym zębem pozostawionym na końcu.

Jak wydobyć złamany fragment

Umieść brzeszczot w zamku z zębami ustawionym w twoim kierunku. Masz w rękach narzędzie zbliżone do niewielkiego wytrychu, za pomocą którego wydobędziesz złamany klucz, manewrując pod właściwym kątem. Wykonuj ruchy góra-dół, jednocześnie pociągając za klucz. To nie lada sztuka osiągnąć sukces przy pierwszej próbie, nie mniej jednak nie poddawaj się, w odpowiedniej chwili odłamek dosłownie wyskoczy ze środka.

Już po wszystkim

Twoje próby zakończyły się powodzeniem? Gratulacje! Pozostaje tylko odnalezienie zapasowego klucza, być może zostawiłeś go u jednego z członków rodziny lub u zaufanego sąsiada. Jeśli to była jedyna sztuka, to na podstawie złamanych części wprawny ślusarz przygotuje nowy klucz. W najgorszym wypadku czeka cię wymiana całego mechanizmu…

Strona 2/2

Source:  MrHandwerkHausmagazin  | Image: videostills