15 historycznych zdjęć, które przyprawią Cię o dreszcze

Począwszy od Elvisa w wojsku po ostatnie zdjęcie Titanica

Samo czytanie o historii świata może wywołać gęsią skórkę, ale oglądanie rzeczywistych obrazów wstrząsających światem wydarzeń to już inna historia. Obrazy poniższych wydarzeń są szczególnie wyraziste i przyprawią Cię o dreszcze.

 

1899 – laboratorium Nikoli Tesli

Wynalazca Nikola Tesla siedzi spokojnie w swoim laboratorium w Colorado Springs z książką na kolanach, podczas gdy miliony woltów migają z nadajnika. W tamtym czasie Tesla był postrzegany jako szalony naukowiec, ale ostatecznie to on wprowadził świat w energię bezprzewodową.

1912 – ostatnie zdjęcie Titanica

Ludzie byli niesamowicie entuzjastycznie nastawieni do RMS Titanic. Statek o długości 269 metrów i szerokości 28 metrów był wyposażony we wszelkie luksusy. Okręt został okrzyknięty „niezatapialnym”, ale w nocy 14 kwietnia 1912 roku okazało się, że jest odwrotnie. Statek uderzył w górę lodową i w ciągu trzech godzin cały Titanic zniknął w oceanie. Tej nocy zmarło 1522 pasażerów i członków załogi. To zdjęcie przedstawia kolosalny statek u wybrzeży Cobh (wówczas zwany Queenstown), na którym ostatni pasażerowie weszli na pokład, zanim statek wypłynął do Stanów.

1922 – nieprzerwana pieczęć na grobie Tutenchamona

„Niechaj śmierć na rączych skrzydłach dosięgnie tego, kto naruszy spokój faraona” – takie było ostrzeżenie znalezione w grobie Tutenchamona. Jednak Howard Carter i Lord Carnarvon zignorowali złowieszczy napis. W 1922 roku obaj odkryli kompletnie nienaruszony grobowiec w Dolinie Królów. Badacze weszli do środka i 16 lutego 1923 roku otworzyli grobowiec i znaleźli mumię faraona oraz inne skarby. Obaj stali się znani na całym świecie dzięki swojej wyprawie, lecz niedługo potem Lord Carnarvon zmarł. Zmarł 5 kwietnia 1923 roku w Kairze w wieku 56 lat po ukąszeniu przez komara. W ukąszeniu rozwinął się stan zapalny po tym, jak Lord Carnarvon przeciął je podczas golenia.

1923 – testowanie kamizelki kuloodpornej

W 1923 roku ludzie mieli inne podejście do testowania nowych wynalazków. New York Protective Garment Corporation eksperymentowało z kamizelką kuloodporną na tym zdjęciu. Kamizelki dopiero co zostały opracowane, ponieważ z powodu gangsterów miasto nie było w tamtym czasie bezpieczne.

1925 – grób katolickiej żony i protestanckiego męża

W 1925 roku nadal nie wolno było chować obok siebie małżonków, jeśli wyznawali różne religie. Zdjęcie przedstawia grób katolickiej kobiety i protestanckiego mężczyzny, którzy byli małżeństwem. Groby małżonków są połączone dwiema dłońmi, które sięgają ponad murem cmentarza.

Obejrzyj dziesięć pozostałych zdjęć na następnych stronach

Strona 1/3