Ciekawy wynalazek: samojeżdżący wózek spacerowy

self driving stroller

Jak myślisz? Lenistwo czy wygoda?

Kanadyjski startup opracował nowy typ wózka, który może bardzo ułatwić życie rodzicom (lub dziadkom). Ten wózek jest w stanie sam się prowadzić! Według New York Post, jedna z matek nazwała go „Teslą wózków”. A metka z ceną pasuje do nazwy. Rodzice musieliby zapłacić 3,300 dolarów, aby nie pchać swoich dzieci.

Wózek samojeżdżący

Rodzice mają wiele na głowie. Muszą dbać o swoje dzieci i upewnić się, że pozostają one szczęśliwe i zdrowe. Jedną z rzeczy, którą większość rodziców robi, jest zabieranie dzieci na spacery, jednodniowe wycieczki lub wakacje. I zazwyczaj muszą zabrać ze sobą kolekcję zabawek, chusteczek i jedzenia, kiedy wychodzą. Jeśli jesteś rodzicem – lub jeśli masz wnuki – znasz tę historię. I kiedy w końcu wychodzisz za drzwi, twoje dziecko chce iść na spacer. Więc jesteś tam, wózek w jednej ręce, dziecko w drugiej i cała torba niezbędnych rzeczy, które musisz ciągnąć. Kanadyjski startup o nazwie Glüxkind ma na celu ułatwić Ci to zadanie. Wymyślili oni samojeżdżący wózek, który może jeździć samodzielnie, podczas gdy Ty i Twoje dziecko będziecie spacerować razem.

Jak to działa? Wózek o nazwie „Ella” wykorzystuje silniki i inteligentne oprogramowanie AI, aby jeździć bez popychania. W wózku znajdują się czujniki, które zauważą, kiedy zaczniesz chodzić. Dzięki temu będzie się on toczył przed Tobą. Kiedy przestaniesz chodzić, wózek ma automatyczną przerwę, która powoduje, że on również się zatrzymuje.

Bezpieczeństwo

Pierwsze co pomyśleliśmy, gdy zobaczyliśmy ten nowy wózek, to: „ale przecież nie można pozwolić dziecku jeździć bez trzymania wózka!”. No cóż, 'Ella’ ma dla Ciebie niespodziankę. Wózek nie będzie w stanie jeździć samodzielnie, gdy w wózku znajduje się dziecko. Oznacza to, że nadal musiałbyś go pchać, gdy dziecko zajmuje wózek. Maksymalna prędkość wynosi cztery mile na godzinę, a pojazd ma nawet światła ostrzegawcze, które migają, gdy obiekty zbliżają się do niego zbyt blisko lub gdy jest bliski zderzenia z czymś. Zupełnie jak w samochodzie!

Inne fajne funkcje obejmują: połączenie ze smartfonem, dzięki czemu możesz śledzić swój wózek, gdy się zgubi, silnik elektryczny, który pomoże ci, gdy będziesz pchać swój wózek pod górę i jest nawet wbudowana maszyna do białego szumu, aby pomóc dziecku się zrelaksować.

Co o tym sądzicie? Czy to genialny wynalazek, który pomoże rodzicom zdjąć ciężar? A może jest to tylko marzenie bogatych rodziców, aby mniej się męczyć?

Przeczytaj także: Choinki chronią miasta w Anglii przed potężnymi powodziami

Source: New York Post | Image: Unsplash