Czarni fryzjerzy w Londynie rozpoczynają nową inicjatywę na rzecz zdrowia psychicznego

black barber mental

Fryzjerzy zostali przeszkoleni w zakresie niezbędnych umiejętności, aby pomóc czarnym mężczyznom z problemami zdrowia psychicznego

Jak podaje Positive News, czarnoskórzy mężczyźni w Anglii mają wyższe ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym. Wynika to z nierówności w kraju. I właśnie dlatego pięciu fryzjerów w Londynie zostało przeszkolonych, aby pomóc czarnym mężczyznom w ich problemach ze zdrowiem psychicznym. Zrobią to, słuchając, rozmawiając i rozpoznając pewne znaki ostrzegawcze, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

Fryzjer

Według National Association of Barbers, czarny fryzjer to duża część czarnej społeczności. I stanowią oni sporą część czarnej kultury. Fryzjer z Islington, Richard Johnson, powiedział Positive News: „Kiedy byłem dzieckiem, było to tylko miejsce do strzyżenia włosów, ale gdy byłem nastolatkiem, salony fryzjerskie stały się także miejscem spotkań towarzyskich. Środowisko mieszane, w którym czarni mężczyźni mogą ze sobą rozmawiać”. Powiedział, że dla czarnych mężczyzn zakłady fryzjerskie są jak puby i kluby. I dlatego są idealnym miejscem na terapię psychologiczną.

Nierówności

Według Johnsona, problemy ze zdrowiem psychicznym, z którymi borykają się czarni mężczyźni, niekoniecznie wynikają z nieumiejętności mówienia o uczuciach. Są one wynikiem trwających w kraju nierówności. Powiedział: „Nie sądzę, że czarni ludzie boją się otworzyć, ponieważ chętnie mówią o swoich uczuciach. Widzę ludzi, gdy mają dobre dni, a także, gdy przechodzą trudny okres w życiu. Taka jest natura fotela fryzjerskiego. Ale myślę, że istnieje strach przed byciem osądzonym, przed podaniem leków, które mogą nie być dla ciebie odpowiednie, a nawet przed zaszufladkowaniem.”

I nowa inicjatywa ma na celu to zmienić.

Inicjatywa

Pięciu fryzjerów przeszło szkolenie, podczas którego dowiedzieli się, jak słuchać klientów i jak z nimi rozmawiać. Zostali również przeszkoleni, jak być wrażliwym na pewne znaki ostrzegawcze. I aby zapewnić czarnym mężczyznom wskazówki dotyczące usług, które mogłyby im pomóc w ich problemach. „Nie tylko obcinam włosy – to sesja doradcza. Moi klienci wiedzą, co się dzieje, wiedzą, po co przychodzą.” powiedział Johnson w rozmowie z Positive News.

Pięciu fryzjerów może nie tylko poprawić wygląd swoich klientów, ale są także w stanie służyć im pomocą psychologiczną.

Przeczytaj także: Pierwszy jawnie homoseksualny imam chce pomóc i wesprzeć homoseksualnych muzułmanów

Source: Positive News, National Barbers | Image: Unsplash, Obi