Pozostały Ci resztki ząbków czosnku? Oto wskazówki jak wyhodować swój własny czosnek

To łatwiejsze niż myślisz!

Czy jakiś przepis wymaga jednego ząbka czosnku, ale ostatecznie dodajesz aż cztery? W takim razie czosnek szybko się skończy. Możesz wtedy zdecydować się na zakup nowego za każdym razem, albo wyhodować go samemu! 

Sezon na sadzenie

Większość osób wiosną zajmuje się swoim ogródkiem warzywnym. Nic dziwnego, większość nasion warzyw i owoców powinna znaleźć się w tym czasie w ziemi. Czosnek jest jednak inny. Najlepiej uprawiać go jesienią, między wrześniem a listopadem. Choć można to robić również wiosną, rzecz w tym, że czosnek kwitnie wtedy nieco szybciej.

Wybór ząbków

Wspomnieliśmy już, że do uprawy własnego czosnku wystarczy jeden ząbek. Trzeba jednak poszukać dobrego ząbka. Chociaż można sobie poradzić z mniejszym, najlepiej jest wybrać ząbek, który jest tak duży, jak to możliwe. Logicznie rzecz biorąc, z nich też powstają większe główki czosnku. A tego oczywiście wszyscy chcemy!

Zaopatrzenie

Aby wyhodować własny czosnek, nie potrzebujesz tak wiele. Wystarczy ząbek czosnku (lub kilka, jeśli chcesz wyhodować kilka cebulek), ziemia doniczkowa, woda i miejsce do posadzenia. Możesz to zrobić w ogrodzie warzywnym, ale możesz też w dużej donicy na balkonie.

Zastanawiasz się, jak najlepiej postępować? Podpowiemy Ci na następnej stronie!