Kasjerka z Walmartu może wreszcie przejść na emeryturę po tym, jak w internecie zebrano 100 tys. dolarów

retire

82-latek wykorzysta pieniądze na opłacenie domu i odwiedzenie swoich dzieci

Po ciężkiej pracy przez większość swojego życia, Warren Marion w końcu mógł przejść na emeryturę w wieku 82 lat. Stało się to możliwe dzięki zbiórce pieniędzy, która była promowana za pośrednictwem TikTok. Zebrano ponad 100 tysięcy, dzięki czemu Marion mógł w końcu rzucić swoją pełnoetatową pracę w Walmarcie. Coś, czego nie był w stanie już zrobić, ale był do tego zmuszony z powodu niespłaconej pożyczki za dom.

Pomoc

Kiedy właściciel małej firmy, Rory McCarty, sprawdzał baterie w Walmart w Maryland, był zaskoczony, widząc, że Warren Marion nadal tam pracuje. „Jako właściciel firmy… byłem zdumiony, widząc, że ten trochę starszy mężczyzna wciąż szlifuje. Pracuje na zmiany od ośmiu do dziewięciu godzin”. wyjaśnił na stronie GoFundMe, którą założył. Według BBC, McCarty został zainspirowany podobną historią zbierania funduszy, która pomogła innemu pracownikowi Walmart przejść na emeryturę. McCarty czuł się skłonny pomóc Marion, który jest także weteranem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. McCarty powiedział na stronie zbiórki pieniędzy, że chodziło o pomoc Marion w „robieniu rzeczy, które chciałby robić, a których może nie być w stanie z powodów finansowych”.

Sukces

McCarty założył więc stronę GoFundMe, by zebrać pieniądze. Dzięki temu Marion mógłby w końcu przejść na emeryturę. McCarty promował swoją zbiórkę za pośrednictwem swojego konta TikTok, które ma około 277 000 subskrybentów. I zbiórka zakończyła się sukcesem: w ciągu dwóch dni osiągnięto cel 100 000 dolarów. McCarty przekazał czek w wysokości 108 682 dolarów w zeszłym tygodniu, pozostawiając Marion w szoku. Powiedział Cumberland Times News „Wszystko, co mogę powiedzieć, to dobry Bóg pobłogosławił mnie za to, co zrobiłem w moich młodszych latach”.

Ale na tym się nie kończy nasza historia. Pieniądze wciąż napływały po osiągnięciu celu, jakim było sto tysięcy dolarów. Kolejne 3 tysiące dolarów przekazało ponad 5 700 osób. Ta kwota również zostanie przekazana 82-letniemu weteranowi marynarki wojennej, który planuje odwiedzić swoje dzieci i wnuki na Florydzie.

Przeczytaj także: Człowiek, który poświęcił swoje życie na pomoc osobom niepełnosprawnym, zdobywa wiejski dom

Source: BBC, UK Daily News, Daily Mail | Image: Unsplash, Apostolos Vamvouras