Morderstwo, zwłoki i zjawiska paranormalne: witamy w Cecil Hotel

Czy Cecil Hotel w Los Angeles naprawdę jest nawiedzony? Na to wygląda… 

Matka wyrzucająca swoje nowo narodzone dziecko przez okno, zwłoki pływające w zbiorniku z wodą i kompletnie okaleczona zamordowana kobieta. Wszystkie te okropne zdarzenia mają jedną wspólną cechę: miały miejsce w Cecil Hotel w Los Angeles.

Cecil Hotel

W centrum Los Angeles, ukryty wśród ruchliwych ulic, znajduje się Cecil Hotel. Miejsce, w którym od momentu jego otwarcia w 1927 roku miały miejsce niewytłumaczalne i straszne wydarzenia. Próbując zmienić nazwę hotelu, w 2011 roku Cecil Hotel został przemianowany na Stay on Main, jednak miejsce to nadal słynie z makabrycznych wydarzeń.

Elegancki hotel

Cecil Hotel został zbudowany w 1924 roku przez hotelarza Williama Banksa Tannera. Został zaprojektowany jako elegancki hotel dla międzynarodowych biznesmenów i bywalców salonowych. Jednak zyskał reputację nie dzięki 700 pokojom w stylu Beaux-Arts, lecz z powodu kilku przerażających wydarzeń. W hotelu miało miejsce co najmniej 16 różnych morderstw i samobójstw. W Cecil Hotel zatrzymywali się również najbardziej znani mordercy Ameryki.

Pierwsze niepowodzenie

Pierwsze niepowodzenie Hannera nastąpiło dwa lata po otwarciu hotelu w 1927 roku. Budynek i jego otoczenie nie były odporne na kryzys lat 30., zwanym też Wielkim Kryzysem. Okolica hotelu była nazywana Skid Row i stanowiła dom dla tysięcy osób w kryzysie bezdomności, z chorobą alkoholową i narkomanią. Hotel odkryły osoby uzależnione, a także przestępcy i od tego czasu zyskał reputację nawiedzonego hotelu. 

Ciekawią Cię dziwne i straszne zdarzenia, które miały miejsce w hotelu? Kontynuuj czytanie na następnej stronie.

 

Strona 1/3