Morderstwo, zwłoki i zjawiska paranormalne: witamy w Cecil Hotel

Pierwsze sześć samobójstw

W latach trzydziestych w Cecil Hotel popełniono co najmniej sześć samobójstw. Kilka osób połknęło truciznę, ktoś inny się zastrzelił, jeszcze ktoś inny poderżnął sobie gardło brzytwą, a kolejna osoba odebrała sobie życie, skacząc z dachu hotelu.

Dziecko wyrzucone przez okno

Podobno pierwsze morderstwo miało miejsce we wrześniu 1944 roku. W hotelu przebywała 19-letnia Dorothy Jean Purcell z 38-letnim Levinem. Dorothy bolał brzuch, więc udała się do toalety. Tam urodziła syna, nie wiedząc, że w ogóle jest w ciąży. Nastolatka myślała, że jej nowo narodzony syn urodził się martwy i wyrzuciła go przez okno. Wylądował na dachu sąsiedniego budynku. Została postawiona przed sądem, ale nie uznano ją za winną morderstwa. Jednak Purcell został przyjęty do szpitala psychiatrycznego.

Dwa w jednym

W 1962 roku niczego niepodejrzewający George Gianni zginął, przechodząc obok hotelu, gdy spadła na niego z góry kobieta. 27-letnia Pauline Otton wyskoczyła z okna na dziewiątym piętrze po rozmowie ze swoim mężem Deweyem. Pauline nie tylko sama umarła od upadku, lecz także przyczyniła się do śmerci George’a. Początkowo policja myślała, że oboje popełnili razem samobójstwo, ale po śledztwie okazało się, że to Pauline spadła na George’a.

Po tym fatalnym zdarzeniu Cecil Hotel został uznany za najbardziej nawiedzony hotel w Los Angeles. Jednak był to dopiero początek.

Seryjny morderca Ramirez

W czasie swoich makabrycznych morderstw w latach 80. w hotelu zatrzymał się seryjny morderca Richard Ramirez. Był znany jako Nocny Prześladowca i odebrał życie 13 osobom. Po morderstwie wyrzucił swoje zakrwawione ubrania do pojemników Cecil Hotel. Następnie przeszedł przez hol do swojego pokoju w stroju urodzinowym.

Seryjny morderca Unterwellter

Nie był to jedyny raz, kiedy w hotelu przebywał przestępca. W 1991 roku Austriak Jack Unterweger zamieszkał w amerykańskim hotelu. Seryjny morderca mordował pracownice seksualne, dusząc je ich własnymi stanikami. Mówi się, że Unterweger wybrał ten hotel, ponieważ wiedział, że Ramirez również w nim przebywał w trakcie swojej serii morderstw.

Nierozwiązane sprawy

W hotelu i jego okolicy doszło do kilku morderstw, z których część pozostaje nierozwiązana do dziś. Jednym z przykładów jest zabójstwo Goldie Osgood. Została znaleziona martwa w swoim pokoju hotelowym. Kobieta została zgwałcona, a następnie zadźgana i pobita na śmierć.

Sprawa Goldie to nie jedyna nierozwiązana śmierć w Cecil Hotel. Na następnej stronie przeczytasz jeszcze dziwniejsze przypadki, jak np. sprawa Czarnej Dalii, na której opiera się kilka filmów, oraz sprawa Elisy Lam.

Strona 2/3