Najstarszy na świecie pies w historii ma 30 lat i mieszka w Portugalii

world's oldest dog

Bobi pobił rekord świata na najstarszego psa w historii

Bobi, Rafeiro do Alentejo z Portugalii, pobił rekordy świata, jak podaje Guinness World Records. Urodził się 11 maja w 1992 roku. I to czyni go najstarszym żyjącym psem i najstarszym psem, który kiedykolwiek żył.

Najstarszy pies świata

Bobi urodził się 11 maja 1992 roku w Portugalii. A dzisiaj ma 30 lat i 267 dni. Co, według Księgi Rekordów Guinnessa, czyni go również najstarszym żyjącym obecnie psem. I najstarszym psem, jaki kiedykolwiek żył. Bobi to Rafeiro do Alentejo, czystej rasy, a średnia długość życia tego rodzaju psów wynosi około 12 do 14 lat. Oznacza to, że Bobi znacznie przekroczył ten wiek i ustanowił kilka rekordów świata.

Rekord należał do Blueya, australijskiego psa pasterskiego, który w chwili śmierci miał 29 lat i 5 miesięcy.

Zdrowie

Bobi jest starym psem i zmaga się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Według Guinness World Records ma problemy z chodzeniem, a jego wzrok nie jest taki jak kiedyś, co powoduje, że często wpada na rzeczy. Ale Bobi jest szczęśliwym i przyjaznym psem. Według rodziny Costa, rodziny Bobiego, jest on spokojnym i towarzyskim psem, który uwielbia być głaskany. Lubi bawić się ze swoim rodzeństwem, czyli z kotami i lubi wychodzić na spacery wokół gospodarstwa Costy. Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, Bobi lubi odpoczywać przy kominku.

Rodzina Costa podobno powiedziała Guinnessowi: „Bobi jest wyjątkowy, ponieważ patrzenie na niego jest jak wspominanie ludzi, którzy byli częścią naszej rodziny i niestety już ich nie ma, jak mój ojciec, mój brat czy moi dziadkowie, którzy już odeszli z tego świata. Bobi reprezentuje te pokolenia”.

Przeczytaj także: Pies łączy się z bezdomną rodziną

Source: CBS News | Image: Unsplash, Jairo Alzate