Pies łączy się z bezdomną rodziną

dog reunited

Bezdomna matka dwójki dzieci odesłała psa z notatką dla tego, kto ją znajdzie

Kiedy pracownicy McKamey Animal Center otrzymali telefon o psie biegającym bez smyczy, postanowili od razu interweniować. Zaskoczyło ich, że pies nosił ze sobą kartkę od poprzedniego właściciela, który niedawno stał się bezdomny. Postanowili odnaleźć właściciela i połączyć psa z jego rodziną.

Zaginiony pies

Lauren Mann, dyrektorka ds. postępu w McKamey Animal Center, przyjęła Lilo, szczeniaka, który został zauważony biegający po okolicy z przyczepioną do niego smyczą. Była zaskoczona znalezieniem notatki. Powiedziała CBS News: „Otrzymaliśmy telefon od Dobrego Samarytanina, że po okolicy biegał duży pies i miał przyczepioną smycz. Tak więc, nasz zespół ochrony zwierząt odebrał bezpańskiego psa na ciężarówce, aby przywieźć go do centrum, po znalezieniu przez nas notatki.”

Według Mann, notatka brzmiała: „Proszę, kochaj mnie. Moja mama nie może mnie zatrzymać i jest bezdomna z dwójką dzieci. Starała się jak mogła, ale nie może uzyskać pomocy – kosztuję dla niej zbyt wiele. Ona naprawdę mnie kocha, a ja jestem wspaniałym psem i uwielbiam być kochany. Proszę nie znęcaj się nade mną”.

Ponownie połączeni

Schronisko było szczęśliwe, gdy znalazło notatkę z Lilo. „Schronisko nie jest takie samo jak dom, więc pod koniec dnia wolimy, abyś zatrzymał swojego zwierzaka. I jesteśmy w stanie zrobić wszystko, aby upewnić się, że tak się stanie” – powiedziała Mann kanałowi informacyjnemu. O Lilo pisali na swoim kanale w mediach społecznościowych. Po zaledwie 24 godzinach zadzwoniła bezdomna matka dwójki dzieci, która okazała się być poprzednim właścicielem Lilo. Zaaranżowali więc ponowne spotkanie. „Jasne było, że Lilo do niej należał”, powiedziała Mann w CBS News. „Wszyscy byli niezwykle szczęśliwi, a z oczu płyneły im łzy. Dzieci były również tak samo podekscytowane jak wszyscy inni”.

Schronisko dla zwierząt zapewnia zasoby dla zmagających się rodzin, aby upewnić się, że ich zwierzęta mogą pozostać z nimi. Mann wyjaśniła: „Poprosiliśmy o wsparcie tej rodziny niektóre lokalne agencje w mieście, aby pomóc im znaleźć schronienie przyjazne dla zwierząt”.

Przeczytaj także: Zaginiony buldog w końcu połączył się ze swoją rodziną

Source: CBS News | Image: Unsplash, Pauline Loroy