Nurek nie rozumiał, czego chce od niego foka, dopóki zwierzę nie złapało go za rękę

Młode

Kiedy Gary i jego kompan wyjęli kamerę, nagle zdali sobie z czegoś sprawę. Zwierzęta te były młodymi fokami. Po narodzinach młode pozostają z matką przez cztery miesiące. Następnie samodzielnie eksplorują podwodny świat. Młode musiały być więc niezwykle ciekawe dwunożnych stworzeń. Zwierzęta prawdopodobnie po raz pierwszy widziały ludzi. Pływały dookoła nurków, aż jedno z nich przystąpiło do działania. Zwierzę postanowiło podpłynąć bliżej.

Zaskakujące zachowanie

Nurkowie byli zaskoczeni, że zwierzę podpłynęło tak blisko. Kiedy foka zaczęła delikatnie i wesoło skubać rękawiczki Gary’ego, byli oszołomieni. Dla nurków była to wyjątkowa sytuacja. Uchwycili to nawet na nagraniu.

Specjalna więź

Foki normalnie nie przyzwyczajają się szybko do ludzi. Zwykle potrzebują trochę czasu na zapoznanie. W przypadku Gary’ego było inaczej. Zwierzęta nie chciały już zostawiać Gary’ego samego.

W szczególności jedno ze zwierzątek, które samo się zbliżyło i zaczęło nawiązywać z Garym znajomość. Foka pocierała noskiem maskę Gary’ego, ściskając mu dłoń. Wyglądało to prawie tak, jakby stworzenie aprobowało nurków. Gary z kolei zaczął łaskotać fokę po brzuchu. Było to coś, czego nigdy by się nie spodziewał.

Zwiększanie świadomości

Ponieważ nurkowie mieli na szczęście przy sobie kamerę, byli w stanie uchwycić całą scenę. Film przedstawiający bawiące się zwierzęta i Gary’ego szybko obiegł Internet. Nadszedł więc czas na jasne przesłanie. Nurek chce zwiększać świadomość o przyszłości podwodnego świata. Natura jest piękna i imponująca, jednak jest jednocześnie ofiarą zanieczyszczeń i nadużyć. Spójrzmy prawdzie w oczy: czy patrząc na te zdjęcia, można sobie wyobrazić, że ktokolwiek chciałby skrzywdzić te zwierzęta?

Strona 2/2

Czytaj także: Mężczyzna kupuje starą przechowalnię za 500 dolarów i znajduje w niej 7,5 miliona dolarów

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Eternal Life Style | Zdjęcie: kadr z wideo na Youtube