Pewien chłopiec zostaje zawieszony w obowiązkach ucznia, a oto jak reaguje nauczyciel!

nauczyciel spódnicy

Nauczyciel wziął sprawy w swoje ręce

Obecnie normy płciowe są coraz bardziej rozmyte i nie ma już wyraźnego podziału na chłopców i dziewczęta. Niemniej jednak od czasu do czasu ktoś jest wytykany przez rówieśników za ich naruszenie. Na przykład za noszenie spódnicy lub sukienki. Dwóch hiszpańskich nauczycieli podjęło działania po tym, jak dowiedziało się, że uczeń został zawieszony z bardzo dziwnego powodu.

Zastraszany z powodu ubioru

Nauczyciele Manuel Oerega (37 l.) i Borja Velazquez (36 l.) nie mogli uwierzyć w to, co słyszeli, gdy w klasie zastraszano chłopca. Powód: miał na sobie T-shirt z nadrukiem anime. Ponieważ jego koledzy z klasy cały czas mu dokuczali, chłopak postanowił zmienić kompletnie ubiór. Manuel był zachwycony i wymyślił plan.

Maj

Z powodu zastraszania dwójka nauczycieli postanowiła przez cały maj nosić spódnicę. W poście na Twitterze Borja napisał: „Szkoła, która uczy szacunku, różnorodności, koedukacji i tolerancji. Ubieraj się, jak chcesz! Dołączamy do kampanii #laropanotienegenero.” „La ropa no tiene genero” to po hiszpańsku „ubranie nie ma płci”. Powód, dla którego zdecydowali się nosić spódnicę, miał związek z innym incydentem.

Mikel Gómez

Mikel Gómez, 15-letni uczeń, przyszedł do szkoły w spódnicy, po czym jedna z osób z kadry nauczycielskiej kazała mu udać się do psychologa. Chłopak nakręcił TikToka, w którym podzielił się swoimi doświadczeniami i który szybko zdobył popularność. Zaowocowało to milionami wyświetleń. Wiele osób było zaskoczonych odpowiedzią nauczyciela. To również skłoniło innych do noszenia spódnic do szkoły, aby odnieść się do norm płciowych.

Dwóch hiszpańskich nauczycieli zainspirowało swoją akcją wiele osób. Imponujące zdjęcia możecie zobaczyć na następnej stronie.

Strona 1/2