Pewien chłopiec zostaje zawieszony w obowiązkach ucznia, a oto jak reaguje nauczyciel!

Post na Twitterze

Po tym, jak Borja udostępnił informację na Twitterze, ich akt życzliwości zyskał na popularności. Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Niektórzy nauczyciele płci męskiej w Hiszpanii zakładają spódnice w geście solidarności z Mikelem Gómezem, uczniem z Bilbao, który został wydalony ze szkoły i skierowany do psychologów za noszenie spódnicy do szkoły”. Zobacz zdjęcia poniżej.

Orientacja psychoseksualna

Inni nauczyciele również chcieli wnieść swój wkład do sprawy, tak więc wielu z nich udostępniło swoje zdjęcia w spódnicach. To samo dotyczy nauczyciela Jose Piñasa, który od zeszłego roku chodzi do szkoły w spódnicy. Oprócz popierania oświadczeń innych nauczycieli robi to również z innego powodu. Podzielił się na Twitterze, że był wcześniej prześladowany z powodu swojej orientacji. – Dwadzieścia lat temu byłem prześladowany i znieważany z powodu mojej orientacji psychoseksualnej w placówce, w której obecnie jestem nauczycielem – wyjaśnia. – Wielu nauczycieli odwróciło wtedy wzrok.

Rodzice

Nauczyciele otrzymali wiele pochwał od innych nauczycieli, ale także od rodziców. Jeden z postów brzmi następująco: „Co za wspaniały gest. Szkoły średnie potrafią być bardzo trudne dla uczniów. Trzeba być świadomym swojego otoczenia i ustawić się tak, aby uchronić się przed atakiem”.

Strona 2/2

Czytaj także: Pewna kobieta zostaje zmuszona do opuszczenia parku wodnego z powodu „nieodpowiedniego stroju”

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: LADbiblia | Zdjęcie: kadr z wideo – New York Post, Twitter