Przyszły ojciec odchodzi w trakcie porodu: „I tak nie mogłem pomóc”.

Nie zawiedź

Nic dziwnego, że Hania denerwuje się na tę wiadomość. Iwan jednak wychodzi do pracy, aby wygłosić ważną prezentację. – Gdybym przegapił to spotkanie, rozczarowałbym ojca, który zawsze dawał mi wszystko, więc chciałem być przy nim. Prezentacja przebiegła bardzo dobrze. Kiedy wyszedłem z biura, zobaczyłem SMS-a: Hania urodziła.

Separacja

– Hania wciąż jest na mnie wściekła za to, że zostawiłem ją samą. Jednak to ja jestem jedynym żywicielem rodziny, a matka Hania również uważa, że córka podchodzi do tego zbyt emocjonalnie. Hania mówi nawet, że nie widzi mnie już jako swojego męża i rozważa rozwód. Hania oczywiście nie jest jedyną, która uważa zachowanie Iwana za niedopuszczalne. – Kobieta, której kiedyś obiecałeś, że zawsze będziesz przy niej, przeżyła być może jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu. Zamiast ją wspierać, myślałeś, że ważniejsza jest pomoc tacie? Twoja żona i dzieci powinny móc liczyć na twoje wsparcie. Powinny być twoim priorytetem- mówi użytkownik forum.

Mogłeś pomóc

Ponadto wiele osób uważa, że Iwan powinien był tam być, aby wspierać swoją żonę. – Podczas kiedy ona była przerażona i cierpiała, ty mogłeś być przy niej – powiedział jeden z forumowiczów. – Hania bardzo mocno ściskała twoją dłoń. Myślisz, że jest to porównywalne z bólem porodowym? Nie jest – zauważa inny użytkownik. Ojciec Iwana również jest pod ostrzałem. – Jabłko nie pada daleko od jabłoni. Ty i twój ojciec jesteście w kompletnym błędzie. Czy ty także jesteś po stronie Hania i forumowiczów?

*Iwan i Hania nie są prawdziwymi imionami rodziców. Na Reddicie mężczyzna podzielił się swoją historią pod nickiem aitamotherandgf.

Strona 2/2

Czytaj także: Kobieta poruszająca się na wózku nie mogła wejść po schodach, jednak zobacz, co się stało, gdy nacisnęła przycisk

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Reddit | Zdjęcie: Unsplash