Te 5 przyczyn może być powodem nieprzyjemnego zapachu moczu

To one mogą być przyczyną tego nieprzyjemnego zapachu 

Każdemu z nas się to zdarza: podczas sikania zauważasz, że mocz nie pachnie zbyt ładnie. Jaka jest tego przyczyna? Może to być spowodowane kilkoma czynnikami. Przygotowaliśmy dla ciebie listę. 

1. Jedzenie

Wszyscy wiemy, że spożywanie szparagów może powodować nieprzyjemny zapach moczu. Czy wiesz jednak, że brukselka, cebula, czosnek, curry i alkohol mogą dawać taki sam efekt? Wszystkie one powodują wydzielanie siarki, co daje dość nieprzyjemny zapach. Niestety, w tym przypadku niewiele można zrobić, poza uważaniem na to, co się je, i pogodzeniem się z faktem, że mocz nie będzie pachniał zbyt świeżo. 

2. Ciąża 

Jednym z objawów ciąży we wczesnym stadium jest cuchnący mocz, który jest spowodowany zmianami w gospodarce hormonalnej. W pierwszej fazie ciąży częściej się też sika. Ciężarne osoby produkują więcej krwi, która przepływa przez cały organizm, a więc także przez nerki. Oznacza to, że produkują one także więcej moczu. Nie ma się jeszcze jednak czym martwić: częste sikanie i brzydko pachnący mocz nie muszą oznaczać, że jesteś w ciąży. Jeśli jednak zauważysz zwiększoną ilość wydzieliny lub częste infekcje drożdżakowe, nie zaszkodzi zrobić test ciążowy lub udać się do lekarza na badania kontrolne. 

Więcej przyczyn na następnej stronie!

Zastrzeżenie: Niniejsze opracowanie nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej i nie powinno być traktowane jako porada zdrowotna lub osobista. Wszelkie pytania dotyczące zdrowia lub stanu zdrowia należy zawsze kierować do lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika ochrony zdrowia.