Kto pamięta „Graczyków”? Sprawdź, CZY POZNASZ ich po latach!

Serial komediowy o perypetiach Jadwigi Graczyk i Wiesława Graczyka, a także ich sąsiada Romana Bułkowskiego, ma już za sobą ponad 20 lat od premiery. Chociaż powstało ledwie 57 odcinków, to widzowie tak bardzo pokochali tę opowieść, że jeszcze przez wiele lat można było oglądać powtórki w telewizji.

Najsłynniejszy serialowy kolejarz

Zbigniew Buczkowski, czyli serialowy Wiesław, to aktor urodzony w roku 1952. Grał też w „Domu” i „Świętej wojnie”. W „Graczykach” wcielił się w rolę kolejarza uzależnionego od lotto i zdrapek, musiał też nieustannie zmagać się z oskarżeniami serialowej żony o zdradę. Dziś ma ponad 70 lat, wygląda bardzo dobrze i marzy o rejsie z żoną w okolicach Ameryki Południowej – niestety przeszkodziła mu w tym zarówno pandemia, jak i wojna. Od kilku lat coraz rzadziej widujemy go na deskach teatru i w telewizji, wielka szkoda…

Mało kto wie, że prawdziwe imię Joanny Kurowskiej to Katarzyna!

Joanna Kurowska, serialowa Jadwiga, zdaje się pięknieć z każdym dniem. Urodzona w 1964 roku aktorka cały czas jest aktywna zawodowo. Można ją kojarzyć chociażby z „Listów do M.4”, gdzie wcieliła się w rolę Joli. W „Graczykach” często robiła wyrzuty serialowemu mężowi, nie pracowała, zajmowała się domem i była matką trójki dzieci. Widzowie doskonale pamiętają jej role ze „Świata według Kiepskich” i „Rodziny zastępczej plus”. To były seriale!

A kto pamięta o tym, że po „Graczykach” był drugi serial „Graczykowie, czyli Buła i spóła”? Sprawdź na kolejnej stronie jak zmienił się i co robi Paweł Wawrzecki, znany jako „Buła” i dowiedz się, czy Graczykowie wrócą na antenę!