15 przedmiotów codziennego użytku, które można wyczyścić colą

8. Szyby samochodowe

Insekty, plamy tłuszczu, brud: ważne jest, aby przednia szyba była czysta dla dobrej widoczności. Również to można załatwić colą. Polej przednią szybę puszką coli i spłucz wężem ogrodowym lub polej wiadrem wody.

9. Ogródek

Cola może pomóc w pielęgnowaniu ogrodu. Chroni przed ślimakami i przyspiesza proces składowania kompostu. Jest również świetnym sposobem na zardzewiałe nożyce do żywopłotu i grabie.

10. Czajnik

Od czasu do czasu należy usunąć kamień osadzający się w czajniku. Rzecz jasna nikt nie lubi jego małych kawałków pływających w herbacie. Cola przyjdzie z odsieczą i w tym obowiązku. Napełnij czajnik colą i zagotuj. Pozostaw na 30 minut, a następnie wypłucz. Żegnaj, kamieniu!

11. Plamy na ubraniach

Nie ma nic gorszego niż poplamienie ulubionych ubrań. Krew, tłuszcz, wino, to nigdy nie jest zabawne. Jeśli masz wielką plamę na ubraniu, dolej puszkę coli do pralki. Nie zapomnij użyć zwykłego detergentu lub proszku. Ustaw normalne pranie. Jest duża szansa, że po zakończeniu żadnych plam już nie zobaczysz.

12. Usuwanie farby

Ups, rozlałeś farbę? Namocz szmatkę w coli, a następnie połóz ją na plamie farby. Pozostaw ją tam na chwilę, aby cola mogła zdziałać swoją magię. Będzie ci potem znacznie łatwiej usunąć plamę za pomocą mydła i wody.

13. Basen

Chociaż nie należy to do kategorii przedmiotów codziennego użytku… jeśli jesteś dumnym posiadaczem basenu, ta wskazówka jest specjalnie dla ciebie. Wlej dwa litry coli do basenu, a zobaczysz, że rdza i inne plamy znikną. Czas na orzeźwiające nurkowanie!

14. Czyszczenie zacisków akumulatora

Oprócz szyb samochodowych odrobiną coli możesz też wyczyścić zaciski akumulatora. Wylej trochę napoju na zaciski, a natychmiast zobaczysz różnicę.

15. Chrom

Cola to doskonały sposób na czyszczenie chromu. Namocz szmatkę w coli i użyj jej do czyszczenia chromowanych przedmiotów, takich jak części samochodowe, wieszaki na ubrania, odpływy prysznicowe, części rowerowe i lampy.

Strona 2/2

Czytaj także: Wlała pół litra coli do toalety, stała się przedziwna rzecz! Wypróbuj sam!

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Airtasker | Zdjęcie: kadr z wideo