4 wskazówki, które pomogą Ci wyczyścić żelazko

iron

To takie proste do zrobienia!

Jeśli często używasz swojego żelazka do ubrań, w końcu na jego podstawie pojawią się białe plamy. A kiedy tak się stanie, nadszedł czas, aby poddać je porządnemu czyszczeniu! Ale jak właściwie wyczyścić żelazko? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Gazeta

Do tej pierwszej metody wystarczy gazeta i kilka rękawic do piekarnika! To już brzmi jak coś, co każdy mógłby wypróbować. Najpierw podłącz żelazko do gniazdka i włącz je. Ważne jest, aby wybrać najwyższe ustawienie temperatury. Rękawice do piekarnika służą jako ochrona dla Twoich rąk. Następnie bierzesz jeden arkusz papieru gazetowego i zgniatasz go w kulkę. Pocieraj nią płaską część żelazka, zwaną stopą, a Twoje żelazko będzie jak nowe!

Podkładka do szorowania

Najpierw mała uwaga: jeśli używasz szorowarki, zawsze używaj miękkiej, gąbczastej strony. Nie strony do szorowania. Jeśli będziesz szorować swoje żelazko, z pewnością je uszkodzisz. Więc to jest ważne, aby pamiętać! Teraz na koniec będziesz potrzebował trochę wody i mydła i użyj tego do czyszczenia żelazka. Po prostu namocz gąbkę i pocieraj nią o płaską powierzchnię żelazka. Następnie osusz żelazko szmatką, a wszystkie plamy znikną!

Ocet czyszczący

Ocet czyszczący może być używany do tak wielu rzeczy, nie jest zaskakujące, że działa również dla twojego żelaza! Kiedy Twoje żelazko jest wyłączone i ostudzone, chwyć szmatkę i umieść na niej odrobinę octu czyszczącego. Pocieraj nią o spód swojego żelazka i zobacz, co się stanie! Jeśli to nie usunie wszystkich plam, namocz szmatkę w occie i połóż na niej swoje żelazko. Zostaw to na około trzydzieści minut. W ten sposób, ocet może pracować jego magia i plamy znikną.

Aceton

To ostatnie było naprawdę zaskakujące. Zmywacz do paznokci może być używany do czyszczenia żelazka. Najpierw musisz ponownie włączyć żelazko. Gdy się rozgrzeje, będziesz potrzebować kilku wacików do zanurzenia w zmywaczu do paznokci. Upewnij się, że ponownie używasz rękawic kuchennych! Teraz możesz wyczyścić żelazko wacikiem. Wszystkie białe plamy znikną, a żelazko znów będzie całkowicie czyste.

Przeczytaj także: Bąbelki! Czy więcej piany sprawia, że Twoje naczynia są czystsze?

Source: Margriet | Image: Unsplash, Filip Mroz