5 wskazówek, które pomogą Ci trwale pozbyć się zapachu dymu

 zapachu dymu

Te wskazówki pomogą Ci pozbyć się zapachu dymu

Niezależnie od tego, czy wynająłeś lub kupiłeś dom, w którym poprzedni właściciele palili papierosy, czy kupiłeś używany samochód, który pachnie jak popielniczka; zapach dymu papierosowego nigdy nie należy do przyjemnych. Jeśli nic się z nim nie robi, może utrzymywać się przez długi czas. Przypalona patelnia lub grill może również przez długi czas pozostawiać nieprzyjemny zapach dymu. Możesz próbować maskować go za pomocą różnego rodzaju odświeżaczy powietrza, ale istnieją pewne triki, które pomogą Ci pozbyć się zapachu dymu na stałe. Oto pięć wskazówek.

Dzięki nim Twój dom lub samochód znów będą pachnieć świeżością.

1. Jabłka

Jabłka bardzo dobrze pochłaniają zapachy, co sprawia, że idealnie nadają się do tego celu. Weź jabłko i przekrój je na pół. Umieść połówki w pomieszczeniu przesiąkniętym zapachem dymu i pozostaw je tam na noc. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, jabłko pochłonie zapach dymu.

2. Ocet

Zapach octu zneutralizuje zapach dymu, dzięki czemu całkowicie on znika. Otwórz okno i upewnij się, że wszystkie zwierzęta są zamknięte w innym pokoju, ponieważ zapach octu jest bardzo ostry. Umieść garnek z octem na kuchence i doprowadź do wrzenia. Zapach zacznie unosić się w całym domu i wyeliminuje woń dymu. Możesz także zmieszać jedną filiżankę octu z dwoma litrami ciepłej wody i użyć jej do przetarcia mebli, podłóg i ścian. Czy twoje ubrania są przesiąknięte dymem? Włóż je do pralki i dodaj ocet zamiast płynu do płukania tkanin. To załatwi sprawę.

Przejdź do następnej strony, aby przeczytać o pozostałych trzech poradach!

Strona 1/2