5 wskazówek, które pomogą Ci trwale pozbyć się zapachu dymu

3. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to idealne rozwiązanie na dywany, sofy i materiałową tapicerkę samochodową. Posyp przesiąkniętą dymem powierzchnię dużą ilością sody oczyszczonej i pozostaw na 12–24 godzin. Dopilnuj, aby małe dzieci i zwierzęta nie znajdowały się w pobliżu sody oczyszczonej. Po upływie tego czasu odkurz sodę z materiału. Czy zapach nadal się utrzymuje? Powtórz proces. Soda oczyszczona pochłania zapachy i wilgoć, co oznacza, że zarówno zapach dymu, jak i inne nieprzyjemne zapachy znikną.

4. Kawa

Jeśli pijesz kawę regularnie, masz pod ręką bardzo łatwe rozwiązanie dla zapachu dymu w kuchni. Wykorzystane fusy po kawie osusz i przełóż do niewielkich miseczek. Rozmieść je w całym domu lub samochodzie. Wymieniaj je co 24 godziny, a zapach dymu zniknie. Fusy pochłaniają zapach i rozpościerają przyjemny zapach kawy.

5. Amoniak

Jeśli żadne z poprzednich, łagodniejszych rozwiązań nie działa, nadszedł czas na wytoczenie ciężkich dział. Przygotuj amoniak! Tak, amoniak również nieładnie pachnie, ale jego woń zanika znacznie szybciej niż zapach dymu. Zwłaszcza jeśli ściany i podłogi przesiąkły nim. Jeśli zamierzasz skorzystać z tej metody, powinieneś założyć maseczkę ochronną lub zawiązać ściereczkę wokół ust i nosa i upewnić się, że nie ma w pobliżu zwierząt ani małych dzieci. Wymieszaj jedną filiżankę amoniaku z czterema litrami wody i użyj mikstury do szorowania podłóg, ścian i sufitów. Jeśli zapach amoniaku jest nieco zbyt intensywny, możesz użyć sody oczyszczonej, aby go zniwelować. Rozsyp ją w pokoju i odkurz po kilku godzinach.

Strona 2/2

Czytaj także: Czy czyściłeś kiedyś swój materac? Gdybyś to wiedział, zrobiłbyś to dawno temu

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Dengarden | Zdjęcie: Pxhere