8 rzeczy, które można wyczyścić solą

Do tych zadań nie będziesz potrzebować żadnych kosztownych środków czyszczących

Niektóre z nich są nie tylko bardzo drogie, ale zawierają również szereg chemikaliów, których niekoniecznie chcesz lub potrzebujesz podczas czyszczenia. Jednym z naturalnych rozwiązań, które można zastosować podczas wielu prac porządkowych, jest sól. Ciekawi cię, co można nią wyczyścić? Czytaj dalej.

1. Plamy rdzy

Wymieszaj sól z sokiem z cytryny lub octem, a w mgnieniu oka pozbędziesz się plam rdzy. Najpierw upewnij się, że plama jest całkowicie sucha. Używasz cytryny? Wyciśnij z niej sok na plamę, a następnie posyp warstwą soli. Pozostaw na pół godziny, a następnie przetrzyj szmatką lub gąbką. W razie potrzeby przepłucz. Używasz octu? Najpierw wymieszaj sól z łyżką lub większą ilością octu i rozprowadź tę mieszankę na plamie rdzy. Odstaw na chwilę, a następnie wyczyść starą szczoteczką do zębów. Również w tej metodzie możesz później dodatkowo przepłukać dla lepszego efektu.

2. Kamień

Połączenie soli i cytryny jest najlepszym wojownikiem w walce z kamieniem. Masz problemy z gromadzeniem się go na prysznicu lub zlewie kuchennym? Posyp solą połówkę cytryny i pocieraj nią chromowane lub miedziane powierzchnie. Ta metoda ma dodatkową zaletę, gdy jest stosowana na miedzi, ponieważ zwalcza przebarwienia. Idealnie!

3. Plamy potu

Zdarzają się każdej osobie, jednak wciąż nie są zabawne: plamy potu na ubraniach. Na szczęście można sprawić, że znikną jak śnieg na słońcu dzięki odrobinie soli i ciepłej wody. Wymieszaj cztery łyżki soli z litrem ciepłej wody i namocz w niej ubranie. Uwaga: nie działa na wszystkich ubraniach. Soli nie można stosować na delikatnych tkaninach, takich jak satyna.

Przeczytaj więcej na następnej stronie.