Czy naprawdę potrzebujesz różnych rodzajów proszku do prania?

laundry detergent

Nie bez powodu istnieje tyle rodzajów detergentów!

Detergent do prania jest dostępny we wszystkich kształtach i rozmiarach. Są różne rodzaje płynów, proszków i saszetek. Ale niektóre detergenty do prania służą również innym celom. Niektóre powinny być używane do białych ubrań, inne mają ochronę koloru, a jeszcze inne mają na celu utrzymanie czarnych ubrań. Ale czy naprawdę musisz używać odpowiedniego detergentu do różnych ubrań?

Białe pranie

Można by pomyśleć, że firmy sprzedające detergenty do prania po prostu próbują zarobić trochę dodatkowych pieniędzy na tych wszystkich rodzajach detergentów. Ale najwyraźniej istnieje dobry powód, dla którego jest tak wiele różnych butelek i pudełek! Detergentu, którego używasz do prania białej odzieży, nie możesz używać do prania innych rodzajów ubrań. To dlatego, że zawiera wybielacz lub inne substancje wybielające. Jest to idealne rozwiązanie podczas prania białych ubrań; sprawi, że twoje białe ubrania będą białe. Ale kiedy wypierzesz ciemne lub kolorowe ubrania z tym detergentem, mogą one stracić kolor.

Inne rodzaje prania

Każdy rodzaj detergentu do prania ma swoje właściwości i wszystkie one mają na celu utrzymanie kolorów Twojej bielizny przed blaknięciem. To znaczy, że kiedy używasz detergentu do prania z ochroną koloru, zawiera on pewne substancje, które utrzymują twoje kolory jasne i żywe. W detergentach zrobionych specjalnie dla ciemnych tkanin będą składniki, które utrzymują te kolory od blaknięcia. Oznacza to, że użycie odpowiedniego rodzaju detergentu może sprawić różnicę.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje ubrania będą wyglądać jak nowe przez wiele lat, warto zainwestować w odpowiednie środki piorące dopasowane kolorystycznie do Twoich ubrań!

Przeczytaj także: 7 nieoczywistych rzeczy, które można wyczyścić proszkiem do prania

Source: Margriet | Image: Pexels, Anna Shvets