Dzieci, które pomagają w domu, odnoszą większe sukcesy jako dorośli

dishes kid

Być może nadszedł czas, aby pozwolić swoim dzieciom pozmywać naczynia wieczorem!

Dla dzieci konieczność pomocy zawsze wydaje się karą. Prawdopodobnie czułeś się tak samo, gdy rodzice kazali ci odkurzyć dom lub kiedy musiałeś pomóc w sprzątaniu garażu. Ale okazuje się, że te nudne zadania mogły mieć pozytywny wpływ na twoje życie.

Pozytywny efekt, gdy dzieci pomagają

Według eksperta w dziedzinie opieki nad dziećmi Julie Lythcott-Haims, która zrobiła TED-Talk na ten temat, wykonywanie obowiązków domowych może mieć pozytywny wpływ na nasze życie. Okazuje się, że dzieci, które uczestniczyły w pracach domowych, mają bardziej udane życie, gdy są starsze! Badanie przeprowadzone przez Harvard wykazało, że dzieci uczą się, jak być proaktywnym, kiedy pomagają wokół domu. I to jest wspaniałe dla ich rozwoju. Najwyraźniej dzieci podejmą inicjatywę, aby pomóc, jeśli wcześnie zaangażujesz je w obowiązki domowe. To byłby wystarczający powód, aby poprosić swoje dzieci o małą pomoc!

Przyszły sukces

Nie jesteś jeszcze gotowy, aby podziękować rodzicom za te wszystkie obowiązki, kiedy byłeś młodszy? Cóż, według Lythcott-Haims, dzieci, które prawie nigdy nie muszą pomagać w domu, są bardziej niechlujne i trudniej im znaleźć pracę, gdy są dorosłe. Możliwe, że mycie naczyń co tydzień zapewniło ci tę niesamowitą pracę, którą obecnie masz! Więc może być korzystne, aby twoje dzieci pomagały od czasu do czasu.

A jeśli twoje dzieci kiedykolwiek będą chciały się sprzeciwić, gdy poprosisz je o wyniesienie śmieci, możesz im powiedzieć, że to dla ich własnego dobra!

Przeczytaj także: 4 oznaki, że czas wymienić gąbkę

Source: Libelle, Flair | Image: Unsplash, CDC