Jak pozbyć się zapachu jedzenia w domu?

food smell

Jak sprawić, by twój dom nie pachniał wczorajszą kolacją przez kilka tygodni

Gotowanie świeżego i wyszukanego domowego posiłku zwykle wiąże się z pysznymi zapachami, które wypełniają Twój dom, sprawiając, że wszyscy są głodni. Ale czasami te zapachy utrzymują się zbyt długo powodując, że twój dom cuchnie wczorajszym obiadem przez cały tydzień. Jak pozbyć się tego ostrego zapachu jedzenia, który utrzymuje się w Twoim domu?

Mimo że obiad prawdopodobnie smakował wyśmienicie, nie chcesz, aby Twój dom pachniał nim zbyt długo. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby temu właśnie zapobiec. Poniżej wymieniamy najważniejsze wskazówki!

Okna i zasłony

Pierwszą rzeczą do zrobienia byłoby otwarcie okien podczas gotowania lub krótko po nim. Wentylacja pomoże pozbyć się zapachu. Jeśli masz w kuchni okap, możesz go również użyć do wydobycia zapachów podczas przygotowywania pysznej uczty. Czasami tłuszcz osadza się na wewnętrznej stronie okien. Jeśli umyjesz okna dzień po gotowaniu, usuniesz tłuszcz, a wraz z nim wszelkie niepożądane zapachy, które utknęły w pobliżu. Kolejnym środkiem zapobiegawczym jest zdjęcie zasłon przed rozpoczęciem gotowania. Tkanina zasłon pochłania zapachy, przez co zasłony pachną jedzeniem jeszcze długo po zakończeniu gotowania.

Ocet i sok z cytryny

Podobno ocet i sok z cytryny neutralizują zapachy. Jeśli przygotowujesz kalafior, dodanie odrobiny soku z cytryny do wody powstrzyma rozprzestrzenianie się zapachu. Łyżeczka octu na powierzchni, której właśnie użyłeś do gotowania, może również pomóc w neutralizacji zapachów. Jeśli podgrzejesz trochę octu do czyszczenia, wchłonie on zapachy, powodując ich zniknięcie.

Inne wskazówki

Kolejnym zaskakującym neutralizatorem brzydkich zapachów jest kawa. Jeśli podgrzejesz trochę kawy na kuchence, zneutralizuje ona zapachy. Możesz też wystawić małą miseczkę z ziarnami kawy. Jeśli umieścisz świecę w środku miski, pyszny smak kawy rozprzestrzeni się w całym domu, pozbywając się wszystkich innych niepożądanych zapachów, które były obecne. Inną zaskakującą wskazówką jest włożenie odrobiny cynamonu do piekarnika i podgrzewanie go przez około dziesięć minut (nie za gorąco). Albo namocz kilka wacików w ekstrakcie z wanilii i zostaw je w całym domu. W ten sposób stworzysz swój własny tani (i naturalny) odświeżacz powietrza.

Zanim się obejrzysz, twój dom znów będzie pachniał wszystkimi rodzajami dobra!

Przeczytaj także: 5 wskazówek, które pomogą Ci trwale pozbyć się zapachu dymu

Source: Max Vandaag | Image: Unsplash, Kevin McCutcheon