Plamy z czerwonego wina? Oto jak łatwo je usunąć

red wine stain

Dzięki tej poradzie szybko i skutecznie uporasz się z plamami!

Wiele osób lubi od czasu do czasu napić się czegoś. Ale w przypadku niektórych napojów należy zachować dużą ostrożność podczas nalewania lub picia. Szczególnie czerwone wino może pozostawić uporczywe plamy na ubraniach lub innych tkaninach. Ale na szczęście istnieje sposób, aby poradzić sobie z tymi plamami łatwo i szybko. Koniec ze strachem przed rozlaniem wina! Dzięki temu picie lampki czerwonego wina będzie jeszcze bardziej relaksujące. 

Potrzeba szybkiego działania

Ponieważ plamy z czerwonego wina są tak trwałe, ważne jest, aby działać szybko. W ten sposób plama z wina nie będzie mogła wsiąknąć w obrus lub ładny strój, który miałaś na sobie tego dnia. Dlatego gdy tylko rozlejesz wino, natychmiast podejmij działania! Działając szybko, zwiększasz swoje szanse na pozbycie się plamy z cennych tkanin.

Sól

Jednym ze sposobów usunięcia plamy po winie z ubrania jest użycie soli kuchennej. Jeśli masz plamę po winie, po prostu posyp ją solą kuchenną. Poczekaj pięć minut, aby sól zadziałała magicznie, a następnie usuń ją. Teraz możesz włożyć ubranie do pralki i wyprać je w zalecanej temperaturze. Kiedy Twoja pralka skończy pracę, Twoje ubrania będą wyglądać jak nowe, a plama całkowicie zniknie!

Mleko

Kolejna zaskakująca metoda czyszczenia plam po winie, to użycie mleka! Jeśli masz plamę na swojej ulubionej białej koszuli, możesz pozwolić jej moczyć się w mleku przez jakiś czas. Po godzinie, możesz umieścić namoczoną koszulę w pralce i wtedy Twoja plama po winie nie będzie już nigdzie widoczna.

Inne metody

Inne metody czyszczenia plam spowodowanych przez czerwone wino to krem do golenia lub żwirek dla kotów. Oba można nakładać na plamę, tak jak w przypadku powyższych metod. Po odstawieniu na chwilę, wypierz koszulę. Zauważysz, że plama zniknęła, a wraz z nią wszystkie obawy związane z rozlaniem wina!

Przeczytaj także: Jak kroić buraki bez plamienia rąk

Source: Libelle | Image: Unsplash, Alice Pasqual