Te wskazówki pomogą pozbyć się niechcianego zapachu z butów

smell shoes

Szybki sposób na pozbycie się tego niepożadanego zapachu!

Każdego dnia nosimy nasze buty. Zabierają nas wszędzie tam, gdzie chcemy iść. I czasami, kiedy zdejmujemy buty, możemy poczuć niepożądany zapach. Twoje śmierdzące buty są skazane na przedpokój, tylko po to, żebyś nie musiał już ich wąchać. Ale lepszym rozwiązaniem byłoby całkowite pozbycie się zapachu.

Przyczyna

Na wewnętrznej stronie butów znajduje się wszelkiego rodzaju naskórek, brud, bakterie i grzyby. Szczególnie te dwa ostatnie czynniki przyczyniają się do zapachu butów. Kiedy chodzisz, twoje stopy stają się ciepłe. To wtedy rozwijają się bakterie i grzyby. Nie możesz zapobiec bakteriom i grzybom w butach, możesz jednak pozbyć się zapachu w butach. Dowiedz się więcej, czytając dalej.

Pranie ich

Jeśli nosisz buty płócienne lub buty wykonane z bawełny lub tkanin syntetycznych, masz pod ręką bardzo proste rozwiązanie. Możesz wrzucić swoje buty do pralki! Tylko upewnij się, że najpierw wyczyścisz je trochę szczotką i szmatką, aby zagwarantować, że cały brud zejdzie. Tylko po to, żeby nie wylądowały w Twojej pralce. Włóż buty do specjalnego worka do prania lub poszewki na poduszkę i użyj łagodnego programu. Jeśli pozwolisz im wyschnąć w temperaturze pokojowej, znów będą pachnieć świeżością.

Ocet i soda oczyszczona

Jeśli umieścisz odrobinę sody oczyszczonej w butach, wchłonie ona wszystkie zapachy pochodzące z wnętrza twoich trampek. Zostaw ją tam na 24 godziny, a następnie odkurz wnętrze butów, aby wydobyć sodę oczyszczoną. Twoje buty po tym czasie będą pachnieć jak nowe. Innym rozwiązaniem jest ocet. Wymieszaj w misce odrobinę octu i mydła do naczyń i namocz w nim szmatkę. Następnie włóż wilgotną szmatę do buta i zostaw ją tam na noc. Następnego dnia, zapach będzie zupełnie niewyczuwalny.

Zmień buty i wywietrz je

Najważniejszym środkiem, aby Twoje buty nie śmierdziały, jest umożliwienie im przewietrzenia. Jeśli pogoda na to pozwala, zostaw swoje buty na zewnątrz na słońcu. Światło słoneczne zabije wszystkie bakterie i pleśń, która żyje w twoim bucie. Inną wskazówką byłoby nie nosić tej samej pary butów każdego dnia. Daj swoim butom przerwę i użyj innej pary od czasu do czasu. Twoje ulubione buty będą pachnieć lepiej z tego powodu.

Zaskakująca wskazówka

To ostatnie jest zaskakujące! Jeśli masz saszetki z kawą, spróbuj czasem włożyć je do buta. Wystarczy zostawić saszetkę z kawą w bucie na noc, a zapach zniknie. Inne rzeczy, które działają, to cukier waniliowy i gałązki lawendy.

Przeczytaj także: Jak pozbyć się zapachu jedzenia w domu?

Source: Max Vandaag | Image: Unsplash, Dickens Sikazwe