Wszechobecna sierść zwierząt domowych? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci posprzątać

pet hair

W ten sposób pozbędziesz się wszystkich włosów, które Twoje zwierzęta zostawiają w domu

Mimo że kochamy nasze zwierzęta, są pewne rzeczy, bez których moglibyśmy się obejść. Jedną z nich są sterty sierści zwierząt, które gromadzą się we wszystkich zakamarkach Twojego domu. Ale czy wiesz, że istnieje kilka prostych sposobów na pozbycie się tych włosów z domu?

Szczotka

Do tej pierwszej wskazówki wystarczy szczotka do włosów i opryskiwacz do roślin. Po prostu spryskaj obszary domu, na których jest dużo włosów, takie jak kanapa lub dywan, i wyszczotkuj ten sam obszar szczotką do włosów. W ten sposób wszystkie włosy będą się piętrzyć, a ty będziesz mógł je łatwo podnieść i wyrzucić. Innym sposobem na to byłoby użycie gumowej rękawicy. Wystarczy założyć rękawiczkę i przetrzeć powierzchnię pokrytą włosami. Włosy będą przyklejać się do rękawicy, więc będziesz mógł ją od razu wyrzucić! Jeśli umyjesz rękawicę po jej użyciu, możesz powtarzać tę metodę w kółko!

Zmiękczacz do tkanin

Kolejną wskazówką jest nie tylko spryskiwanie sierści wodą, ale także dodanie odrobiny płynu do płukania tkanin. Jeśli spryskasz włosy mieszanką wody i płynu do płukania tkanin i pozostawisz do wyschnięcia, będziesz mógł później łatwo odkurzyć podłogę. Wszystkie włosy po prostu znikną!

Szczotkowanie zwierzęcia

Ostatnia wskazówka jest oczywista: jeśli codziennie pielęgnujesz swojego pupila, wiele włosów odpadnie podczas szczotkowania. Oznacza to, że wszystkie włosy, które zejdą podczas szczotkowania twojego zwierzaka, nie będą później w domu.

A jeśli potrzebujesz dobrej wskazówki do szczotkowania swojego futrzanego przyjaciela, przeczytaj poniższe informacje! Wszystko czego potrzebujesz to para rajstop. Wystarczy wyciąć kawałek materiału z rajstop i umieścić ten pasek materiału na swojej szczotce. Naciśnij, aż szpilki przejdą przez rajstopy i wyszczotkuj swojego pupila jak zwykle. Po zakończeniu pielęgnacji wystarczy ściągnąć pasek tkaniny, a wszystkie włosy również odpadną, gotowe do wyrzucenia.

Dzięki tym wskazówkom posiadanie zwierzaka będzie jeszcze przyjemniejsze!

Przeczytaj także: Oto dlaczego powinieneś zabrać swojego psa do pracy

Source: Tipnut.com | Image: Unsplash, Jay Wennington