Zaskakujące: nie spłukuj wstępnie przed ustawieniem zmywarki

dishwasher

Twoje dobre chęci mogą przynieść odwrotny skutek!

Prawdopodobnie zdarzyło Ci się wstępnie opłukać naczynia przed włożeniem ich do zmywarki. Nie martw się, nie jesteś jedyny. Wiele osób myśli, że ich naczynia faktycznie staną się czystsze, gdy je wstępnie opłuczesz. Ale okazuje się, że jest wręcz przeciwnie.

Dodatkowy wysiłek

Znasz tę procedurę; zaraz po kolacji ktoś czyści stół, a ktoś inny płucze naczynia, jednocześnie układając je w zmywarce. Następnie włączasz zmywarkę i możesz się zrelaksować, podczas gdy maszyna wykonuje swoją pracę. Zmywarka ma ułatwić nam życie, a mimo to wydaje się, że płukanie wszystkich naczyń przed włączeniem zmywarki to duży wysiłek. Jeśli uważasz, że to zbyt wiele, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Eksperci twierdzą, że płukanie naczyń przed włożeniem ich do zmywarki tak naprawdę nic nie daje. Może z wyjątkiem tego, że naczynia pozostaną brudne!

Zaskakujący efekt

Ashley Iredale, ekspert ds. AGD w grupie rzeczników konsumentów CHOICE, powiedziała ABC Everyday, że „absolutnie nie ma potrzeby wstępnego płukania”. Najwyraźniej wszystko, co musisz zrobić, to pozbyć się wszelkich stałych resztek jedzenia. Po tym czasie naczynia są gotowe. Jeśli zdecydujesz się najpierw umyć naczynia, możesz pogorszyć sytuację! „Możesz uzyskać gorsze wyniki w czyszczeniu, jeśli wypłuczesz rzeczy wcześniej, niż jeśli tego nie zrobisz” – powiedziała Iredale. Zmywarki mają wewnątrz specjalne czujniki, które mierzą ilość brudu na talerzach. Jeśli opłukasz naczynia, zmywarka pomyśli, że nie są aż tak brudne. Rezultat: mniej dokładne czyszczenie.

Więc następnym razem, gdy będziesz musiał ustawić zmywarkę, nie będziesz musiał wkładać tyle wysiłku, a Twoje naczynia będą dzięki temu czystsze. Jesteś zwycięzcą!

Przeczytaj także: Ta wskazówka pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na tabletkach do zmywarki

Source: ABC Everday, Flavor Flav | Image: Unsplash, Nathan Dumlao