Zostawiłeś chusteczkę w pralce? Te wskazówki pomogą ci w tym!

tissue

To pomoże Ci usunąć chusteczki z wypranych ubrań!

Na zewnątrz jest zimno, a to oznacza, że katar jest wszechobecny! Chusteczka jest twoim najlepszym przyjacielem w tym przypadku, ale tylko wtedy, gdy pamiętasz, aby wyjąć ją z kieszeni przed praniem dżinsów. Niestety, nie zawsze pamiętamy i kończymy z wypraną chusteczką przyklejoną do wszystkich naszych ulubionych ubrań. Na szczęście rozwiązanie wydaje się być proste!

Trik

Zanim zdecydujesz się nigdy nie nosić tego swetra ponownie lub wydać pieniądze na jakąś profesjonalną metodę czyszczenia; istnieje proste rozwiązanie, aby pozbyć się małych kawałków papieru i puchu przyklejonych do ubrania! I nie wymaga to zestawu pęsety i całego mnóstwa cierpliwości (i frustracji). Wszystko czego potrzebujesz to trochę aspiryny. To może brzmieć trochę dziwnie, ale najwyraźniej jeśli zmieszasz trochę aspiryny z wodą i dodasz swoje ubrania do tej mieszaniny, kawałki tkanki zejdą prosto! Jeśli chcesz jeszcze szybszej opcji, możesz dodać cztery aspiryny do pralki i uruchomić cykl, którego normalnie używałbyś do tego typu prania. To proste!

Suszarka

Istnieje jeszcze jedna alternatywa. Jeśli czujesz, że opcja aspiryny jest zbyt eksperymentalna, możesz zamiast tego umieścić swoje ubrania w suszarce. Najpierw upewnij się, że wszystkie chusteczki są usunięte z kieszeni i spróbuj wytrzeć niektóre z małych kawałków papieru i puchu z ubrania. Następnie umieść swoje ubrania w suszarce. Suszarka ma specjalny filtr, który zbiera puch i kurz. To znaczy, że wszystkie małe kawałki papieru przyklejone do ubrań, zejdą.

Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie wszystkie ubrania dobrze radzą sobie w suszarce. Dżinsy mogą zniszczyć się szybciej po włożeniu ich do suszarki. Nie zaleca się więc stosowania tej metody w przypadku dżinsów lub innych delikatnych tkanin. W tym przypadku aspiryny mogą jeszcze zaoszczędzić Ci wiele kłopotów i bólu (dosłownie).

Przeczytaj także: Czy naprawdę potrzebujesz różnych rodzajów proszku do prania?

Source: RTL | Image: Unsplash, Diana Polekhina