3 rodzaje herbat z korzyściami zwiększającymi długowieczność

tea live longer

Jeśli będziesz pić tego typu herbaty, może to pomóc ci żyć dłużej!

Nie jesteśmy pewni, czy chcemy żyć wiecznie, ale dłuższe życie to zdecydowanie coś, za czym możemy się opowiedzieć. I chociaż nie możemy przedłużyć naszego życia tak drastycznie, jak byśmy chcieli, istnieją pewne sposoby, aby przynajmniej spróbować zwiększyć swoją żywotność. I te herbaty mogą być jednym z kluczy do dłuższego życia.

Najdłużej żyjący ludzie

Dan Buettner, autor bestsellerów New York Timesa i twórca Niebieskich Stref, odkrył, że kilka obszarów na świecie jest domem dla jednych z najdłużej żyjących ludzi. Nazwał te obszary „Niebieskimi strefami”. Te Niebieskie Strefy to regiony w Kostaryce, Grecji, Włoszech, Japonii, a nawet jeden w Kalifornii. Co mają ze sobą wspólnego? Wszyscy ci ludzie piją herbatę. I Buettner podzielił się tym, jakie herbaty ludzie w Niebieskich Strefach piją najczęściej.

1. Zielona herbata

W Japonii, w rejonie Okinawy, piją głównie zieloną herbatę. Buettner powiedział Well + Good: „Okinawanie preferują zielone odmiany, które, jak wykazano, zmniejszają ryzyko chorób serca i kilku nowotworów”. Zielona herbata zawiera kilka przeciwutleniaczy i kilka aminokwasów, które czynią ją jedną z najzdrowszych herbat do picia.

2. Herbata ziołowa

W Grecji, w regionie Ikaria, piją głównie herbaty ziołowe. Buettner powiedział Well + Good: „Ikarianie piją napary z rozmarynu, dzikiej szałwii i mniszka lekarskiego – wszystkie zioła znane z właściwości przeciwzapalnych.” Kolejna korzyść z herbaty ziołowej? Najwyraźniej, gdy pijesz dużo herbaty ziołowej, możesz nawet zmniejszyć ryzyko demencji lub niektórych chorób przewlekłych. Grecy robią swoje herbaty z dzikich ziół, które mają też inne korzyści. Buettner mówi: „Greckie herbaty mogą oferować konkretne korzystne efekty: dzika mięta jako sposób na zapobieganie zapaleniu dziąseł i wrzodom, rozmaryn w leczeniu podagry, a artemisia w celu poprawy krążenia krwi.”

3. Ostropest plamisty

We Włoszech, na Sardynii, piją herbatę z ostropestu plamistego. I ten rodzaj herbaty ma też kilka zaskakujących korzyści. Pomaga w trawieniu, usuwa odpady z organizmu i zawiera witaminy i minerały, których potrzebuje twoje ciało.

Więc jeśli chcesz żyć dłużej, możesz chcieć zacząć swój dzień od jednej z tych herbat.

Przeczytaj także: Czy należy wielokrotnie używać tej samej torebki z herbatą?

Source: Well + Good | Image: Unsplash, Drew Jemmett