7 najbardziej niezdrowych napojów podczas odchudzania

Wyeliminuj poniższe napoje z diety

Chcesz schudnąć, więc uważasz na to, co jesz. Ma to sens, jednak to, co pijesz, jest równie ważne. O wiele trudniej jest ocenić, czy napoje są zdrowe na podstawie ich wyglądu. Łatwo jest stwierdzić, że ciastko z dużą ilością cukru i czekolady nie wpływa korzystnie na dietę. Czy sok jabłkowy jest jednak zdrowy czy nie? A smoothie? W każdym razie, z diety można wyłączyć następujące napoje.

1. Sok jabłkowy 100%

Sok jabłkowy w zasadzie nie jest zdrowy w żadnej postaci. Może brzmieć zdrowo – ponieważ zawiera jabłka – ale tak nie jest. A 100% sok jabłkowy jest z nich wszystkich najbardziej niezdrowy. Nie tego można się było spodziewać. Duża koncentracja cukru i kalorii w soku owocowym może prowadzić do przyrostu masy ciała. W 100% soku jabłkowym są oczywiście witaminy, ale nie są one wystarczające, aby przeciwdziałać cukrowi. Ilość cukru jest nawet porównywana z jego ilością w puszce napoju gazowanego.

2. Sok pomarańczowy

Sok pomarańczowy, podobnie jak sok jabłkowy, zwykle też nie jest zbyt zdrowy. Napój ma niską zawartość soku owocowego, zwykle tylko od 5% do 10%. Ponadto sok pomarańczowy zawiera dużo syropu fruktozowego (HFCS). HFCS pochodzi ze skrobi kukurydzianej i jest tańszy niż cukier, dlatego wielu producentów żywności lubi go używać. Jest też słodszy od cukru i szybciej wchłaniany przez organizm. Może to doprowadzić do szybkiego spadku poziomu cukru we krwi, co powoduje, że ma się ochotę na jeszcze więcej cukru.

3. Smoothie

Smoothie może być bardzo zdrowe, ale większość gotowych koktajli dostępnych w sklepie spożywczym już taka nie jest. Dla wielu to duże rozczarowanie. Napój wydaje się bardzo zdrowy. W końcu są w nim owoce i warzywa, prawda? Zgadza się, jednak zawiera też dużo cukru. Jedno smoothie może zawierać nawet tyle samo, a czasem i więcej cukru niż puszka napoju gazowanego. Tłoczenie owoców i warzyw usuwa większość, jeśli nie całość, błonnika. W rezultacie pozostają głównie cukry.

Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2