7 najbardziej niezdrowych napojów podczas odchudzania

4. Napoje gazowane

Nie powinno to być zaskoczeniem na tej liście. Napoje te zawierają dużo cukru; wszyscy to wiemy. Czy wiesz jednak, że przeciętna puszka napoju gazowanego zawiera około 12 łyżeczek cukru i około 130 kalorii? To dwa razy więcej niż znajduje się w tabliczce czekolady. Jeśli codziennie pijesz napoje gazowane, istnieje duża szansa, że odłoży ci się fałdka na brzuchu. Mogą one również prowadzić do zwiększenia ilości trzewnej tkanki tłuszczowej, najniebezpieczniejszej, ponieważ znajdującej się wokół narządów.

5. Napoje alkoholowe

Nie na darmo mówi się o „piwnym brzuszku”. Codzienne picie piwa może prowadzić do przyrostu masy ciała. To jednak nie jedyny napój alkoholowy, którego powino się unikać, próbując schudnąć. Zbyt dużo wina i wódki może również skutkować dodatkowymi kilogramami i tłuszczem na brzuchu. Alkohol ogranicza także zdolność organizmu do spalania tłuszczu. Napoje te mogą również obniżyć jakość snu i zaburzyć gospodarkę hormonalną, która reguluje uczucie głodu i sytości.

6. Mleczne koktajle

Mowa głównie o tych, które można dostać w restauracjach typu fast food. Oprócz „normalnych” koktajli mlecznych istnieje również coś, co nazywa się freakshake, czyli najwyższy poziom koktajli mlecznych. Są serwowane z bazą lodową i przyozdobione wszystkim co niezdrowe. Niestety zwykły koktajl mleczny nie jest dużo zdrowszy. Weźmy na przykład duży czekoladowy koktajl mleczny z McDonald’sa. Zawiera ponad 400 kalorii i 60 gramów cukru, co czyni go jednym z najmniej pomocnych napojów w odchudzaniu.

7. Wariacje kawowe

W dzisiejszych czasach kawę można znaleźć we wszystkich kształtach i formach. Na przykład o smaku karmelowym lub waniliowym… w wersji mrożonej lub z lodem. Ze względu na wszystkie (słodkie) dodatki napoje te nie przypominają już kawy. Najbardziej luksusowe odmiany zawierają czasem nawet 560 kalorii, 14 gramów tłuszczów nasyconych i 80 gramów cukrów. Wow! Jeśli pijesz jedną z nich (z bitą śmietaną) codziennie, możesz łatwo przytyć pół kilograma w tydzień. Jeśli nadal chcesz pić kawę, czarna będzie zawsze najzdrowszą opcją.

Strona 2/2

Czytaj także: 9 pokarmów i napojów, których należy unikać, jeśli próbujesz schudnąć

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Eat This, Not That  | Zdjęcie: Pexels