9 pokarmów i napojów, których należy unikać, jeśli próbujesz schudnąć

Poniższe pokarmy i napoje mogą utrudniać utratę wagi

Dzięki ciałopozytywności (w końcu!) uczymy się kochać nasze ciała takimi, jakie są. Miłość własna jest niezwykle ważna, ale nie powinniśmy tracić z oczu naszego zdrowia. Chcesz schudnąć, aby poprawić swój ogólny stan zdrowia? Trzymaj się z dala od następujących potraw i napojów.

Margaryna

Należy unikać margaryny – a przynajmniej nie jeść jej za dużo – ponieważ ta alternatywa dla masła pełna jest tłuszczów trans. Kwasy tłuszczowe trans nie działają dobrze na naczynia krwionośne i zwiększają ryzyko chorób układu krążenia. Organizm potrzebuje jednak tłuszczów do prawidłowego funkcjonowania, więc lepiej wybierać te zdrowe, takie jak oliwa z oliwek.

Napoje gazowane

Wszyscy wiemy, że napoje gazowane nie są zdrowe, a jeśli próbuje się schudnąć, tym bardziej należy trzymać się od nich z daleka. Gdy organizmowi dostarcza się zbyt dużo niektórych rodzajów cukrów, takich jak fruktoza, wątroba zamienia je w glukozę. Gdy organizm osiągnie limit glukozy, zamienia resztę spożytego cukru w tłuszcz.

Białe pieczywo

Czy kolor chleba to dla ciebie jedynie kolor? W takim razie czas to zmienić. Biały chleb zawiera stosunkowo niewiele błonnika, który jest niezbędny do trawienia. Chleb pełnoziarnisty z kolei zawiera dużo błonnika, który zapewnia również dłuższe uczucie sytości. Sytuacja korzystna dla obu stron!

Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2