7x Co twój wygląd mówi o tobie i twoim zdrowiu

wygląd mówi

Lustereczko, powiedz przecie…

Czy tego chcemy, czy nie, wszyscy oceniamy innych. W ciągu sekundy formułujemy opinię o kimś, kogo w ogóle nie znamy. Dotyczy to kasjera w supermarkecie, nowego kolegi, czy randki z Tindera. Uważamy, że da się ocenić czyjąś inteligencję lub wiarygodność na podstawie wyglądu. Zdarza się, że nasze pierwsze wrażenie jest całkowicie błędne, natomiast 7 poniższych rzeczy naprawdę jest w stanie coś powiedzieć o osobowości. Dobrze wiedzieć!

1. Zdjęcie jest w stanie wyrazić tysiąc słów

Czy wiesz, że na podstawie zdjęcia można określić, jakiego typu osobą ktoś jest? Badanie z 2009 roku wykazało, że szybkie spojrzenie na kogoś może dać wyobrażenie o tym, jak bardzo dana osoba jest pewna siebie, czy jest religijna, ekstrawertyczna, zwracająca uwagę na szczegóły czy uprzejma. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby zorientować się, jaki ktoś jest!

2. Atrakcyjny znaczy zdolny?

Z pewnością słyszałeś, że ładni ludzie mają więcej pozytywnych cech. Psychologowie nazywają to „efektem aureoli”. Jeśli ktoś dobrze wygląda, automatycznie zakładamy, że jest inteligentny lub lojalny. Często takie osoby otrzymują wyższe wynagrodzenie i mają większą szansę na otrzymanie awansu. Życie zaprawdę nie jest sprawiedliwe.

3. Twarz a zdolności przywódcze

Czy wiesz, że ludzie oceniają zdolności przywódcze na podstawie wzrostu i długości twarzy? Wysocy ludzie o pociągłej twarzy są postrzegani jako lepsi przywódcy. Potwierdzają to badania przeprowadzone w 2013 roku. Dziwne, prawda?

Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2