Czy często zdarza Ci się drzemać na kanapie? To może wskazywać na problem zdrowotny

nap couch

W tym przypadku zasypianie nie jest dobrym rozwiązaniem

Czasami po prostu nie możesz nic na to poradzić; oglądasz program lub po prostu relaksujesz się na kanapie i zasypiasz. Budzisz się od razu i postanawiasz od razu położyć się do łóżka? A może wyciągasz koc i ucinasz sobie drzemkę? Zwykle powiedzielibyśmy, że im więcej snu, tym lepiej. Ale w tym przypadku zasypianie na kanapie może wskazywać na inny problem.

Ciśnienie krwi

Badania przedstawione na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Rzymie, wykonane wśród 2400 japońskich uczestników, wykazały, że ciśnienie krwi Japończyków, którzy czuli się zmęczeni przed snem (i zasypiali z tego powodu na kanapie), było wyższe. Czasami nawet zbyt wysokie. Dobra wiadomość dla naszych czytelniczek: ciśnienie krwi kobiet, które ucinały sobie szybką drzemkę przed snem, było zupełnie w porządku.

Te odkrycia mogą wskazywać, że mężczyźni, którzy robią sobie dużo drzemek na kanapie i zasypiają wcześnie, mogą mieć do czynienia z jakimś podstawowym problemem zdrowotnym, który powoduje zmęczenie i jest spowodowany wysokim ciśnieniem krwi. Albo może to oznaczać, że zasypianie na kanapie podnosi ciśnienie krwi! Tak czy inaczej, drzemka przed snem może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Zdrowie

Spanie na kanapie również nie zapewni dobrej jakości snu, a nawet może powodować ból pleców lub szyi. Więc następnym razem, gdy będziesz miał ochotę zasnąć w połowie ulubionego programu Netflix, po prostu zmuś się do dokończenia oglądania. A potem idź spać.

Jeśli regularnie drzemiesz na kanapie i martwisz się o ich ciśnienie krwi, wizyta u lekarza może być korzystna. Wysokie ciśnienie krwi może być niebezpieczne, ponieważ zwiększa ryzyko zawału serca, udaru lub niewydolności serca.

Dlatego lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Przeczytaj także: Oto dlaczego powinieneś brać więcej drzemek ze swoim partnerem

Source: Marie Claire | Image: Unsplash, Roxana Zerni