Oto dlaczego powinieneś brać więcej drzemek ze swoim partnerem

nap relationship

To dobry pretekst do codziennej, wspólnej drzemki!

Uwielbiamy drzemki i jeśli okaże się, że drzemka jest faktycznie dobra dla ciebie, to nie będziemy się z tym spierać. Ale najwyraźniej drzemki nie są korzystne tylko dla twojego własnego zdrowia. Jeśli zdrzemniesz się ze swoim partnerem, może to być faktycznie korzystne również dla twojego związku.

Wspólne spanie

Spanie w tym samym łóżku może zwiększyć ilość głębokiego snu, którego doświadczasz. Oznacza to, że wspólne spanie w nocy może już poprawić twoje zdrowie, a wraz z tym twój związek. Teraz jednak okazuje się, że krótka drzemka na kanapie z partnerem może być również dobra dla waszego związku. Uniwersytet na Florydzie przeprowadził badania, w których zapytał pary o ich nawyki związane ze spaniem. Chcieli wiedzieć, ile godzin pary spędzają razem śpiąc. Po tym, pary musiały ocenić swój związek. I okazało się, że pary, które spędzają więcej czasu na spaniu, oceniły swój związek wyżej niż osoby, które nie spędzają tyle czasu na wspólnym drzemaniu.

Nastrój

To dlatego, że sen poprawia nastrój. A dobry nastrój może służyć jako bufor dla twojego związku; będziesz mniej zirytowany, drażliwy i zrzędliwy. Oznacza to, że nie będziesz wyładowywać tych uczuć na swoim partnerze. Jeśli ty i twój partner od czasu do czasu ucinacie sobie drzemkę, możecie być mniej zirytowani. I dzięki temu mniej zirytowani sobą. Dobra wiadomość dla osób, które uwielbiają drzemać!

Tak więc, ilekroć czujesz, że marnujesz swój czas drzemiąc na kanapie, pamiętaj, że w zasadzie pracujesz nad swoim związkiem podczas łapania kilku niezbędnych chwil razem.

Przeczytaj także: Co pozycja, w której śpisz z partnerem lub partnerką, mówi o twoim związku

Source: Grazia | Image: Unsplash, Clem Onojeghuo