Czy twoje ręce są zawsze zimne? Oto co możesz z tym zrobić

hands cold

To dlatego twoje ręce są zawsze zimne!

Wielu osobom – głównie kobietom – często doskwierają zimne dłonie. I nawet gdy założysz grube rękawiczki, to problem nie zniknie. Można pocierać dłonie, ogrzewać je na gorącej filiżance kawy, ale w końcu zimno wróci. Tak więc pytanie, które pojawia się w głowach wszystkich „zimnorękich” brzmi: dlaczego moje ręce są zimne? I jak można się tego pozbyć?

Krążenie

Jedna z głównych przyczyn zimnych rąk ma związek z Twoim krążeniem. Jeśli układ krążenia krwi nie działa dobrze, twoje ręce będą zimne. Twoje ciało i twój układ krążenia ciężko pracują, aby utrzymać ciepło. Kiedy jesteś w zimniejszym klimacie, będą musiały pracować ciężej. Szczególnie ważne jest, aby Twoje narządy pozostały ciepłe. Dlatego też układ krążenia dba o to, by wokół narządów krążyła odpowiednia ilość krwi. Ale ta krew musi skądś pochodzić. Oznacza to, że czasami krew z Twoich rąk jest potrzebna do ogrzania reszty ciała. Skutkuje to tymi zimnymi rękami, których tak bardzo nienawidzisz. Poprawa krążenia pomogłaby utrzymać ciepłe ręce, gdy jest zimno na zewnątrz. Jeśli chcesz poprawić swoje krążenie, możesz regularnie ćwiczyć lub pić herbatę imbirową.

Witaminy

Nie dziwimy się, że witaminy są, po raz kolejny, przyczyną jakiegoś problemu zdrowotnego, który nas dotyka. Witaminy są tak ważne! Jeśli brakuje Ci pewnych witamin, to ucierpi na tym Twoje krążenie. Witaminy C lub B są bardzo ważne, jeśli chodzi o twój układ krążenia. Jedna witamina, która jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o ciepłe ręce, to witamina B12. Ta witamina jest potrzebna do produkcji krwi i nerwów. Kiedy nie masz wystarczająco dużo witaminy B12 w organizmie, twoje palce zdrętwieją i może pojawić się uczucie mrowienia. Dlatego zrównoważona dieta z dużą ilością witaminy B12 jest ważna dla Twojego organizmu!

Anemia

Jeśli nie tylko zmagasz się z zimnymi dłońmi, ale również czujesz się zmęczony i doświadczasz wypadania włosów, to może warto skontaktować się z lekarzem, aby zbadał Ci krew. Może się bowiem okazać, że cierpisz na anemię. Anemia to stan, który jest spowodowany niedoborem żelaza. Z powodu tego niedoboru, Twój organizm nie będzie produkował wystarczającej ilości czerwonych krwinek. To powoduje objawy, których doświadczasz. Łatwym lekarstwem byłoby dodanie trochę żelaza do swojej diety. Lub twój lekarz może przepisać ci kilka suplementów, jeśli to konieczne.

Choroba Raynauda

Ostatnią możliwością, gdy wykluczyłeś wszystkie inne opcje, jest to, że cierpisz na chorobę Raynouda. Ta choroba spowoduje, że przepływ krwi do Twoich palców u rąk i nóg, zatrzyma się. Zauważysz, że Twoje palce u rąk i nóg stają się zdrętwiałe i widoczne będzie przebarwienie. Jeśli chcesz się upewnić, czy masz do czynienia z chorobą Raynauda, czy nie, możesz poprosić swojego lekarza o sprawdzenie objawów. Na szczęście, choroba ta nie jest powodem do dużego niepokoju. To, co może zrobić, to zwiększyć ryzyko odmrożeń. Zawsze jednak dobrze jest zasięgnąć profesjonalnej opinii lekarza, który może poinformować Cię o chorobie i związanym z nią ryzyku.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zachować ciepło!

Przeczytaj także: Oto dlaczego twój nos zawsze jest zimny – nawet gdy nie ma zimy

Source: Cosmopolitan, CNN | Image: Unsplash, Alisa Anton