Czy wiesz? Posiadanie siostry czyni cię szczęśliwszym człowiekiem

time sister

Czy ty i twoja siostra jesteście sobie bliskie?

Jeśli dorastałaś z siostrami, być może nie odczułaś wtedy korzyści z tego wynikających. A może ty i twoja siostra jesteście bardzo blisko i byłyście najlepszymi przyjaciółkami od czasu, gdy byłyście dziećmi. Tak czy inaczej; posiadanie siostry może być faktycznie powodem, dla którego jesteś niesamowitą osobą, jaką jesteś dzisiaj.

Zdrowie psychiczne

Jeśli w okresie dorastania ty i twoja siostra byłyście sobie bliskie, możesz już czuć, że jest błogosławieństwem. Ale są też inne korzyści, które wskazują, że twoja siostra jest najlepszą rzeczą, jaka ci się kiedykolwiek przydarzyła. Badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of Family Psychology wskazuje, że siostra pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości i zdrowie psychiczne. Kolejną korzyścią jest to, że nie czujesz się samotna ani wykluczona, a twoja siostra chroni cię przed uczuciem niekochania lub skrępowania. W jednym z raportów wykazano, że osoby mające siostrę uzyskują wyższe wyniki w zakresie zdrowia psychicznego niż osoby bez siostry.

A wszystko to dlatego, że urodziłaś się w tej samej rodzinie!

Inne korzyści

Ale twoje zdrowie psychiczne nie jest jedyną rzeczą, która korzysta z posiadania siostry. Najwyraźniej, gdy masz co najmniej jedną siostrę, będziesz mądrzejsza niż ludzie bez sióstr. Uniwersytet Concordia odkrył, że posiadanie siostry czyni cię bardziej inteligentnym. Ale sprawi również, że będziesz lepiej radzić sobie ze stresem. Psychologowie z University of Ulster i De Monfort University stwierdzili, że rodzeństwo poprawi twoją komunikację, a wraz z tym twoją zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi staniesz w późniejszym życiu.

Więc jeśli nie rozmawiałaś z siostrą od jakiegoś czasu, zadzwoń do niej i podziękuj jej za wszystkie rzeczy, których nieświadomie cię nauczyła!

Przeczytaj także: Sekret szczęścia: te rzeczy uczynią cię szczęśliwszym

Source: Mamamia, Baby Chick, Hella Life | Image: Unsplash, Janko Ferlič