Dowiedz się: to witaminy, których nie należy mieszać

mix vitamins

Niektóre suplementy mogą wchodzić w interakcje ze sobą

Kiedy masz mało witamin lub składników odżywczych, dobrym pomysłem jest przyjmowanie suplementów w celu uzupełnienia niedoboru niektórymi suplementami. Ale czy wiesz, że istnieją pewne witaminy, których nie należy mieszać? Dowiedz się więcej poniżej.

Witamina C i miedź

Obie są niezbędne dla organizmu i ważne jest, aby uzyskać dużo witaminy C i miedzi. Ale przyjmowanie tych dwóch suplementów bez uprzedniej konsultacji z lekarzem może nie być rozsądne. Dlaczego? Ponieważ spożycie witaminy C może faktycznie zmniejszyć ilość miedzi wchłanianej przez organizm. Oznacza to, że przyjmowanie tych dwóch suplementów razem może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Tak więc, jeśli myślisz o zmieszaniu tych dwóch witamin; najpierw skonsultuj się z lekarzem!

Magnez i wapń

Ponownie, oba te czynniki są ważne dla różnych rodzajów funkcji organizmu. Ale przyjmowanie dodatkowych w postaci suplementów może wymagać najpierw porady lekarskiej. Jeśli zwiększysz ilość przyjmowanego wapnia, dodając suplementy do swojej diety, możesz zmniejszyć wchłanianie magnezu. A mniejsze ilości magnezu w organizmie mogą zwiększać ryzyko chorób serca, cukrzycy i osteoporozy. Więc znowu, zawsze skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem i zmieszaniem suplementów witaminowych.

Żelazo i Zielona Herbata

Chociaż zielona herbata może oficjalnie nie być uważana za suplement witaminowy, ważne jest, aby rozważyć wpływ, jaki zielona herbata może mieć na inne procesy w twoim ciele. Szczególnie, gdy przyjmujesz suplementy żelaza. Kiedy pijesz dużo zielonej herbaty, może to zmniejszyć wchłanianie żelaza, a niedobór żelaza może mieć kilka negatywnych skutków dla zdrowia. Upewnij się, że wiesz, czy jest to dla ciebie zbawienne, aby wziąć suplementy żelaza i pić zieloną herbatę w ciągu dnia.

Leki

ektóre suplementy witaminowe mogą również wchodzić w interakcje z lekami, które przyjmujesz. Oznacza to, że próbując zwiększyć ilość przyjmowanych witamin, aby poczuć się lepiej, możesz w rzeczywistości negatywnie wpłynąć na działanie przyjmowanych leków. Dlatego radzimy, aby przed zażyciem suplementów witaminowych zawsze skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zwłaszcza, gdy przyjmujesz już leki.

Przeczytaj także: Czy przyjmowanie witamin może być dla Ciebie niebezpieczne?

Source: Health | Image: Unsplash, Michał Parzuchowski