Dzięki tym 10 wskazówkom szybko pozbędziesz się swędzących ukąszeń komarów

Prawdopodobnie masz już pod ręką większość z poniższych produktów.

Uwielbiamy słońce i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jedyny mankament: irytujące, nieustannie nas gryzące komary. Czy swędzenie po ukąszeniu komara Ciebie również doprowadza do szału? Wypróbuj w takim razie nasze wskazówki. Jest szansa, że swędzenie ustąpi w ciągu kilku sekund.

1. Aloes

Aloes jest bardzo dobry na wiele rzeczy. Pomaga schłodzić skórę po zbyt długim przebywaniu na słońcu; jest też lekarstwem na trądzik. Teraz okazuje się, że działa na swędzące ugryzienie komara. Aloes chłodzi i koi skórę oraz łagodzi swędzenie. Czy swędzi aż tak, że drapiesz się do krwi? Jeśli tak, aloes też bardzo się przyda! Pomaga w gojeniu się skóry.

2. Skórka od banana

Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, jednak jest bardzo polecana. Wystarczy potrzeć ugryzienie komara wnętrzem skórki banana. Powinno to znacznie złagodzić swędzenie. Znajdujące się w skórce cukry usuwają wilgoć z ukąszenia, co łagodzi swędzenie.

3. Kostki lodu

Czy właśnie użądlił Cię komar? Biegnij do zamrażarki! Jak najszybciej schłodź ugryzienie komara, aby zapobiec swędzeniu. Umieść kilka kostek lodu w ściereczce flanelowej lub ścierce do naczyń i trzymaj ją na ukąszeniu komara przez co najmniej dwadzieścia minut. Zimno sprawi, że nie poczujesz swędzenia, a obrzęk zniknie. Jeśli jesteś całkowicie pokryty ukąszeniami komarów, możesz rozważyć wzięcie (lodowato) zimnego prysznica.

4. Sól

Sól to kolejne naturalne panaceum. Wysusza ukąszenia komara, więc swędzenie powinno zniknąć w mgnieniu oka. W szczególności pomocny będzie peeling z soli. Przede wszystkim zwilż skórę w miejscu ukąszenia komara. Weź trochę soli (najlepiej gruboziarnistej) i wetrzyj! Pozostaw na chwilę, a następnie spłucz ciepłą wodą. Może przez chwilę piec, jednak od razu pozbędziesz się irytującego swędzenia.

5. Pasta do zębów

Pasta do zębów to kolejny produkt, który przydaje się nie tylko do mycia zębów. Wysusza pryszcze, można nim czyścić, pomaga przy ukąszeniach komarów. Najlepiej użyć pasty do zębów z dodatkiem mięty. Rozprowadź pastę do zębów na ugryzieniu komara i pozostaw na chwilę na skórze. Zauważysz, że obszar szybko wysycha, a swędzenie znika.

Ciekawi Cię, co jeszcze pomaga pozbyć się irytującego swędzenia? Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2