Dzięki tym 10 wskazówkom szybko pozbędziesz się swędzących ukąszeń komarów

6. Soda oczyszczona

Okej, ten produkt nie jest najlepszy dla skóry, ale pomaga! Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą na papkę. Następnie rozprowadź ją na swędzącym miejscu i pozostaw na skórze przez piętnaście minut. Skóra zacznie wyglądać dobrze, a ugryzienie zniknie.

7. Sok cytrynowy

Naturalne kwasy pomagają łagodzić swędzenie spowodowane ukąszeniem komara. Sok z cytryny i limonki hamuje swędzenie i zapobiega infekcjom. Doskonale! Zachowaj jednak ostrożność. Używaj soku tylko w pomieszczeniach i dobrze go zmyj, zanim wrócisz na słońce. Kwasy zawarte w sokach mogą również wywoływać nieprzyjemne plamy na skórze, a tego chcesz uniknąć.

8. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to także niezbędny element apteczki. Pomaga na pryszcze, wszy, spocone stopy i ukąszenia komarów! Nie pachnie najładniej, ale kilka kropli tego olejku eterycznego rozwiązuje problem.

9. Ocet jabłkowy

Podobnie jak sok z cytryny i limonki, ocet jabłkowy jest bardzo kwaśny. Z tego powodu jest skuteczny na ukąszenia komarów. Nanieś odrobinę octu na ugryzienie i pozostaw na kilka minut. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, swędzenie ustąpi. Ukąszenia tych paskudnych owadów pokrywają Cię od góry do dołu? Wlej więc dwie lub trzy filiżanki octu jabłkowego do wanny i jednocześnie zadbaj o całe ciało. Po takiej kąpieli nie będziesz pachnieć zbyt ładnie, ale coś za coś…

10. Alkohol

Nie, niestety butelka wina ani fajny koktajl nie złagodzi świądu po ukąszeniu komara. Chodzi o czysty alkohol do dezynfekcji ran, który można kupić w aptece. Nasącz wacik alkoholem i przetrzyj swędzące miejsce. W ciągu kilku sekund swędzenie powinno znacznie ustąpić.

Strona 2/2

Czytaj także: Istnieje coś takiego jak nadmierne nawodnienie: w ten sposób organizm informuje, że pijesz za dużo wody

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Margriet | Zdjęcie: Pexels