Istnieje coś takiego jak nadmierne nawodnienie: w ten sposób organizm informuje, że pijesz za dużo wody

nadmierne nawodnienie

Wszyscy staramy się unikać odwodnienia, ale co z nadmiernym nawodnieniem?

Wypijamy szklankę wody z samego rana, zabieramy ze sobą butelkę i często dolewamy wody do szklanki w pracy. Wszyscy tak robimy, ponieważ wiemy, że picie odpowiedniej ilości płynów jest ważne. Czy wiesz jednak, że istnieje również coś takiego jak nadmierne nawodnienie?

Konsekwencje tego nie są przyjemne.

Picie wody

Jest mnóstwo ludzi, którzy mają problemy z codziennym wypijaniem wystarczającej ilości wody. Z drugiej strony, są też osoby nadgorliwe, które wychylają szklankę za szklanką. W kółko powtarza się nam, że powinniśmy pić wystarczającą ilość wody. Nie należysz do grupy osób sumiennie tego pilnujących? W takim razie dbaj o to, żeby pić odpowiednie ilości. Zanim przejdziemy do nadmiernego nawodnienia, zacznijmy od kilku wskazówek dla osób, które nie piją wystarczającej ilości wody w ciągu dnia:

  • Zacznij dzień od szklanki wody.
  • Użyj aplikacji mobilnej do śledzenia ilości wypijanej wody.
  • Nadaj wodzie smaku, aby chętniej po nią sięgać.
  • Pij z butelki i umieść ją w polu widzenia.
  • Jedz więcej owoców zawierających wodę.

Jednak, jak już wspomnieliśmy, istnieje też coś takiego jak picie zbyt dużej ilości wody. Ludzie, którzy mają tendencję do nadmiernego nawadniania się, potrzebują dokładnie odwrotnej porady.

Porada

W większości przypadków należy pić od dwóch do trzech litrów dziennie. Może to być również herbata lub napoje gazowane — chodzi o ogólne spożycie płynów. Pijesz za mało? Wtedy możesz się odwodnić, skóra będzie gorzej wyglądać, możesz doświadczać bólów głowy i innych nieprzyjemnych objawów. Wypijasz więcej niż trzy litry wody dziennie? To nic wielkiego; Twój organizm wciąż sobie z tym poradzi.

Kiedy pijesz za dużo wody, możesz doświadczyć nieprzyjemnych objawów, a nawet zatrucia wodą! Aby się dowiedzieć więcej, przejdź do następnej strony.

Strona 1/2