Jak trzymać się swoich Noworocznych postanowień

resolutions

Wreszcie trzymaj się wyznaczonych celów

Kiedy zegar wybija godzinę dwunastą, obiecujemy sobie rzucić palenie, częściej chodzić na siłownię lub wreszcie nauczyć się tej nowej umiejętności, którą chcieliśmy opanować. I każdego roku szybko zapominamy o tych postanowieniach. Oto jak możesz w końcu trzymać się swoich noworocznych postanowień.

Bądź realistą

Jeśli chcesz przebiec maraton, gdy nie możesz nawet dogonić uciekającego autobusu bez uczucia ogromnej zadyszki, powinieneś zastanowić się nad dopasowaniem swojego celu do włanych możliwości. Znajdź cel, który pasuje do poziomu, na którym aktualnie jesteś. I nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Jeśli chcesz więcej ćwiczyć, spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną, jechać na drogie wakacje, mniej się stresować, rzucić palenie i nauczyć się grać na gitarze, możesz nie być w stanie dotrzymać wszystkich tych postanowień. Wybierz jeden lub dwa, na których chcesz się skoncentrować, aby upewnić się, że faktycznie się ich trzymasz, gdy nadchodzi grudzień.

Bądź uprzejmy

Są szanse, że nie od razu będziesz trzymał się nowego stylu życia. Trudno będzie rzucić palenie, ćwiczyć trzy razy w tygodniu lub wyciągnąć gitarę i codziennie na niej grać. Nie karz się za opuszczenie dnia lub przekroczenie linii. Po prostu spróbuj ponownie następnego dnia. Poczucie winy nie pomoże Ci szybciej osiągnąć swoich celów. Więc nie bądź niecierpliwy!

Śledź swoje postępy

Masz dwanaście miesięcy, aby w końcu rzucić ten zły nawyk lub nauczyć się tej nowej umiejętności. Więc pierwszym krokiem będzie zrobienie planu i śledzenie swoich wyników. Jeśli chcesz nauczyć się mówić w jakimś języku, to musisz podjąć pewne kroki, aby móc tego dokonać. Zrób plan tych kroków i powoli je wykonuj. Następnie śledź swoje postępy, abyś wiedział, czy trzymasz się swoich postanowień.

Nagroda

Nagradzaj siebie, gdy robisz kroki w dobrym kierunku! Ważne jest, aby motywować się nagrodami. Dlatego daj sobie prezent, smakołyk lub pojedź na wakacje, gdy zrobisz kolejny krok dążący do realizacji celu.

A jeśli okaże się, że nie osiągnąłeś tego, co chciałeś, to spróbuj ponownie za rok! Praktyka czyni postęp i w końcu dotrzymasz swoich noworocznych postanowień.

Przeczytaj także: Dobre samopoczucie: 4 wskazówki, jak pozytywnie rozpocząć nowy rok

Source: Elegance | Image: Unsplash, Tim Mossholder