Jak upewnić się, że dostarczasz sobie dużo witaminy D

vitamin D

Dzięki tym wskazówkom możesz zwiększyć poziom swoich witamin

Nie musimy Ci przypominać, że ważne jest, aby zawsze dostawać dużo witamin, po prostu, aby pomóc organizmowi funkcjonować prawidłowo. Witamina C może pomóc twojemu układowi odpornościowemu, a witamina D jest kluczowa dla twoich zębów i kości. Ale szczególnie w zimie może być wyzwaniem, aby faktycznie uzyskać swoją dzienną dawkę. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć spożycie witaminy D.

Światło

Najważniejszym dobroczyńcą witaminy D jest światło dzienne. Dlatego zawsze staraj się zaczerpnąć trochę słońca, kiedy tylko możesz. Nawet gdy jest zimno i pochmurno. Zaleca się wychodzenie na zewnątrz na co najmniej piętnaście do trzydziestu minut dziennie. W ten sposób Twoja skóra będzie mogła wchłonąć trochę tak potrzebnego światła słonecznego, a poziom witamin zostanie uzupełniony. Jeśli wolisz pozostać w środku, możesz również użyć łóżka do opalania lub lampy dziennej, aby uzyskać swoje witaminy. Chociaż te mogą nie być tak dobre, jak prawdziwe ich źródło. Twoje ciało będzie produkować witaminę D z powodu promieniowania UV, które pochodzi ze słońca. Wiele łóżek opalających i lamp dziennych filtruje światło UV, ponieważ zbyt wiele z nich może być niebezpieczne.

Więc może być lepiej po prostu wyjść na piętnaście minut. Należy szukać okazji, aby spędzić trochę czasu w przyrodzie!

Żywność

Rzeczy, które jesz, również przyczyniają się do poziomu witamin w organizmie. Jednym ze sposobów na uzyskanie większej ilości witaminy D z diety jest spożywanie tłustych owoców morza. Pokarmy takie jak łosoś, makrela lub śledź zawierają wiele kluczowych witamin. Inne pokarmy, które pomagają przywrócić poziom witaminy D to masło, nabiał i jajka.

Jeśli martwisz się o swoje poziomy witamin i myślisz, że mogą być zbyt niskie, powinieneś skontaktować się z lekarzem. Może on zalecić przyjmowanie suplementów, aby dodać trochę witaminy D do swojego życia.

Przeczytaj także: Czy przyjmowanie witamin może być dla Ciebie niebezpieczne?

Source: Max Vandaag | Image: Unsplash, Michele Blackwell