Oto dlaczego nie powinieneś nosić kapci przez cały dzień

slippers all day

Puszyste obuwie może nie być dobre dla Twojego ciała

Nie martw się, nie powiemy Ci, że już nigdy nie powinieneś zakładać kapci. Zwłaszcza nie przy obecnych temperaturach. Kiedy wracasz do domu po długim dniu zajęć, nic nie będzie działać na Ciebie lepiej niż zakładanie kapci i dawanie stopom odpoczynku. Ale możesz nie chcieć nosić kapci przez cały czas. Terapeuta zajmujący się wyrównywaniem postawy wyjaśnia dlaczego.

Postura

Według terapeutki zajmującej się wyrównywaniem postawy, Eleanor Burt, czasami lepiej jest zostawić kapcie i chodzić boso. Ponieważ nosisz kapcie za każdym razem, gdy wchodzisz do domu, może to mieć negatywny wpływ na twoją postawę. Powiedziała Metro UK: „Podczas gdy kapcie z pewnością sprawią ci mniej problemów niż restrykcyjne, wspierające buty na obcasie, które większość ludzi nosi przez większość czasu (większość„ normalnych ”butów i butów sportowych to wszystkie te trzy rzeczy), kapcie nadal odgrywają rolę w wyłączaniu mięśni i proprioceptorów stóp. Przyczynia się to do powstania bardziej leniwych i mniej zrównoważonych stóp”. Oznacza to, że podstawa twojego ciała jest zasadniczo wyłączona, co wpływa na ruch reszty ciała. A to może negatywnie wpłynąć na twoją postawę i ciało.

Wsparcie

Burt twierdzi, że za bardzo skupiamy się na wsparciu. Wyjaśnia: 'Wszyscy jesteśmy bardzo indoktrynowani w retoryce, że nasze stopy 'potrzebują wsparcia’ i 'potrzebują ochrony’, ale w rzeczywistości poprzez wspieranie i ochronę naszych stóp, tworzymy niezwykle słabe, sztywne stopy, które nie poruszają się tak, jak zostały zaprojektowane…To naprawdę ma znaczący wpływ, który nie powinien być wyszydzany.” Dlatego terapeuta od wyrównywania postaw zaleca, abyśmy spędzali więcej czasu chodząc boso. Szczególnie, gdy jesteś w domu sam i nikt nie będzie cię za to oceniał. „Chodzenie na boso pozwala twoim stopom faktycznie pracować … wyczuwać ziemię pod nimi, odczytywać temperaturę i co ważne, RUSZAĆ się” – powiedział Burt.

Burt przyznaje, że chodzenie boso może nie być jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby rozwiązać swoje problemy z postawą. Jeśli po prostu chodzisz boso bez właściwego ćwiczenia, to nie przyniesie optymalnych korzyści dla twojego ciała. Więc wstań, przejdź się przez minutę lub pięć. A jeśli jesteś w domu; zdejmij te kapcie i ruszaj nogami!

Przeczytaj także: Te buty są najgorsze dla Twoich stóp według podologa

Source: Metro UK | Image: Pexels, Karolina Grabowska