Wow! Właśnie TO o Twoim zdrowiu zdradza pozycja, w której śpisz!

pozycja snu

Nie każda pozycja jest odpowiednia!

Każdy śpi inaczej; istnieje mnóstwo pozycji, w których się śpi. Niektórzy lubią spać na boku na łóżku wodnym, inni wolą na plecach na twardym materacu — wszyscy to robimy. Przesypiamy około jednej trzeciej naszego życia, a to sporo!

Jednak jaka jest najlepsza pozycja spania?

Zdrowie

Sen jest bardzo ważny dla ciała i umysłu; w pewnym sensie jest to jak ładowanie baterii. Dlatego brak snu może mieć negatywne konsekwencje; może wpływać na pamięć, koncentrację, czas reakcji, podejmowanie decyzji, emocje i samopoczucie. Tak więc sen jest korzystny. To nie wszystko. Pozycja, w której śpisz, może również mieć pozytywny lub negatywny wpływ na Twoje ciało.

Odpoczynek

Staraj się spać co najmniej sześć godzin każdej nocy. Badania wykazały, że sen krótszy niż sześć godzin jest tak samo niekorzystny, jak zarwanie całej nocy. Nic się nie stanie, jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, lecz już po dwóch tygodniach zbyt małej ilości snu zauważysz różnicę w swoim stanie psychicznym i fizycznym. Może Ci się wydawać, że funkcjonujesz normalnie po ciężkiej nocy, ale wcale tak nie jest.

Pozycja spania

Ludzi można podzielić na mniej więcej trzy kategorie: osoby śpiące na brzuchu, na plecach i na boku. Pozycja, w której śpisz, może być korzystna dla ciała i umysłu, ale może również powodować różne dolegliwości.

Przejdź do następnej strony, aby poznać zalety i wady każdej pozycji.

Strona 1/2