Rano czy wieczorem? Jaka jest najlepsza pora na wzięcie prysznica?

shower

Jaka jest Twoja ulubiona pora na prysznic?

Wiele osób ma swoje preferencje dotyczące prysznica; niektórzy chcą wziąć prysznic po długim dniu pracy, inni chcą wziąć prysznic rano, aby rozpocząć dzień świeżo i czysto. Ale czy istnieje różnica między nimi? I która pora jest lepsza?

Korzyści z porannego prysznica

To, czy lepiej jest brać prysznic rano czy wieczorem, zależy częściowo od rodzaju skóry. Osoby o tłustym typie skóry skorzystałyby z porannego prysznica. Dzieje się tak dlatego, że w nocy pory skóry wypełniają się olejem i sebum, co powoduje, że budzisz się z tłustą skórą. Prysznic pomoże Ci oczyścić pory, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć dzień ze świeżą, czystą skórą.

Twoje codzienne czynności są również czynnikiem decydującym o tym, czy brać prysznic rano czy wieczorem. Kiedy masz przed sobą produktywny dzień, korzystne może być wzięcie przedtem odświeżającego prysznica. Spowoduje to, że twój mózg wejdzie na poziom czujności, co może poprawić twoją zdolność do myślenia o pomysłach i rozwiązaniach. Ta sama czujność może być również korzystna, gdy masz problem z obudzeniem się rano. Biorąc zimny prysznic, „obudzisz się” szybciej, a twój metabolizm dostanie też niezły impuls.

Korzyści z kąpieli pod prysznicem wieczorem

Dla osób z suchą skórą, byłoby bardziej korzystne, aby wziąć prysznic wieczorem. Jeśli olej i sebum gromadzi się w twoich porach w ciągu nocy, nie chcesz oczyszczać skóry rano, chcesz zachować tę tłustą skórę, aby walczyć z suchością skóry w ciągu dnia. Dermatolog Tanya Kormeili mówi, że branie prysznica może wpłynąć na barierę Twojej skóry. Kiedy bierzesz prysznic wieczorem, możesz dać swojej suchej skórze przerwę w ciągu dnia.

Kolejnym wyznacznikiem jest Twoje przywiązanie do czystej pościeli. Pot, osad i powietrze wokół nas powodują, że nasza skóra brudzi się w ciągu dnia. Kiedy bierzesz prysznic przed snem, utrzymujesz swoje ciało w czystości, co oznacza, że musiałbyś je rzadziej prać. Jest to szczególnie ważne, gdy lubisz ćwiczyć w nocy, co powoduje, że bardziej się pocisz. I nie chcesz, aby twoje ciało cierpiało, gdy wskakujesz do łóżka pachnącego jak siłownia.

Preferencje

Tak naprawdę nie ma „najlepszego” czasu na wzięcie prysznica. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji i okoliczności. Możesz nawet zmienić tę porę, kiedy masz różne rzeczy do zrobienia w ciągu dnia. Oczywiście, eksperymentowanie z porą prysznica jest jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, która z nicj jest dla Ciebie najlepsza.

Przeczytaj także: Ups! Sikanie pod prysznicem szkodzi pęcherzowi

Source: MAX Vandaag, Margriet | Image: Unsplash