Ups! Sikanie pod prysznicem szkodzi pęcherzowi

Wiesz o tym?

Sikanie pod prysznicem może wydawać się nieszkodliwe, jednak wcale tak nie jest. To prawda, że jest lepsze dla środowiska. Ma jednak swoje minusy, zwłaszcza dla kobiet. Już śpieszymy z wyjaśnieniem!

Sikanie pod prysznicem

Sikanie pod prysznicem oszczędza sporo wody. Zatem to lepiej dla środowiska. Może mieć jednak negatywny wpływ na organizm, jak wyjaśnia portalowi Linda fizjoterapeutka uroginekologiczna Ylenia Degli Esposti. Twierdzi, że robienie tego od czasu do czasu nie zaszkodzi, jednak nie powinno stać się to nawykiem. Może to nauczyć twój mózg kojarzenia dźwięku płynącej wody z pełnym pęcherzem.

Uszkodzenie nerwów

Jeśli często sikasz pod prysznicem, poczujesz parcie na pęcherz za każdym razem, gdy usłyszysz bieżącą wodę. Degli Esposti wyjaśnia, że to również powód, dla którego nie powinno się także odkręcać kranu, aby ułatwić sobie sikanie. Ma to ten sam wpływ na mózg i pęcherz. Co więcej, codzienne sikanie pod prysznicem może prowadzić do uszkodzenia nerwów. Istnieje szansa, że spowoduje to obniżoną zdolność trzymania moczu. W takim wypadku wszelkie inne współistniejące problemy medyczne mogą prowadzić do zmniejszenia kontroli nad pęcherzem.

Przeczytaj więcej na następnej stronie.