29 prostych i praktycznych wskazówek dla twojego domu

Nawet mając dwie lewe ręce, wykonasz obowiązki domowe w mgnieniu oka

Posiadanie domu to dużo swobody, ale też mnóstwo odpowiedzialności. Nie można zadzwonić do wynajmującego, gdy toaleta się zatka lub coś przecieka. Trzeba zająć się tym osobiście. Niektóre osoby są złotymi rączkami i potrafią bez problemu wykonywać różne naprawy, ale dla innych jest to misja niewykonalna. Na szczęście mamy 29 łatwych i praktycznych wskazówek, które można wykonać w mgnieniu oka, nawet mając dwie lewe ręce.

1. Użyj kredek do zakrycia dziur po gwoździach

Twoje ściany pokrywają dziury po gwoździach? Nie panikuj, można je łatwo zakryć kredkami. Weź kredkę w tym samym kolorze co ściana i mocno wciśnij w otwór. To jak kolorowanie ścian, ale dla dorosłych.

2. Za pomocą taśmy stwórz perfekcyjne uszczelnienie

Samodzielne wykonanie idealnego uszczelnienia nie jest łatwe. Dzięki taśmie ochraniającej będzie to o wiele łatwiejsze. Przyklej taśmę tak równo, jak to możliwe, a następnie rozprowadź szczeliwo wzdłuż jej linii. Usuń taśmę, zanim szczeliwo wyschnie. Podczas schnięcia szczeliwa powstrzymaj się od odrywania jego już wyschniętej części, ponieważ w ten sposób możesz odkształcić linię. Cierpliwości.

3. Odkręć rozbitą żarówkę ziemniakiem

Czy zdarzyło ci się rozbić żarówkę, gdy ta była jeszcze wkręcona? W takim razie wiesz, jak trudno jest ją usunąć ze względu na możliwość rozcięcia sobie dłoni szkłem. Rozwiązaniem jest… ziemniak! Przetnij ziemniaka na pół i wciśnij miękką stroną w rozbitą żarówkę. Obracaj go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż mocno osadzi się na żarówce. Pamiętaj o odłączeniu lampy od prądu i założeniu rękawic ochronnych przed zastosowaniem tej sztuczki. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

4. Usuń śruby przy pomocy gumki recepturki

Załóż gumkę recepturkę na główkę śruby, zanim zaczniesz wykręcać ją śrubokrętem. Gumka wytworzy dodatkowe tarcie, co ułatwi odkręcanie śruby. Idealnie!

5. Wypełnij dziury po gwoździach kawałkiem mydła

Nie chcesz wypełniać dziur po gwoździach kredkami? Mydło sprawdzi się równie dobrze. Wetrzyj w otwór kawałek zwykłego białego mydła okrężnym ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W ten sposób do dziury po gwoździu dostanie się osad mydlany. Resztę mydła można zetrzeć ciepłym, wilgotnym ręcznikiem.

6. Zasypka dla niemowląt na skrzypiące podłogi

Czy drewniane podłogi robią u ciebie dużo hałasu, kiedy się po nich chodzi? Najprawdopodobniej jest to spowodowane ocieraniem się fragmentów drewna o siebie. Aby rozwiązać ten problem, napełnij małą wyciskaną butelkę (taką jak te do nakładania farby na włosy) zasypką dla niemowląt. Wyciśnij zasypkę pomiędzy deski podłogowe i za pomocą pędzelka do makijażu wepchnij ją do środka. Więcej już nie będzie trzeba się martwić skrzypieniem.

7. Napraw wgniecenia w drewnie żelazkiem

Prasowanie drewnianej podłogi? Tak! Niewielkich wgnieceń w meblach i drewnianych podłogach można łatwo pozbyć się żelazkiem. Zwilż wgniecenie odrobiną wody i wilgotnym ręcznikiem, a następnie wyprasuj wierzch żelazkiem okrężnymi ruchami.

8. Usuń fototapetę lub rysunki flamastrem za pomocą WD-40

Nie od dziś wiadomo, że preparat WD-40 jest domowym cudotwórcą. Zadziała nawet na rysunki twoich dzieci – pomoże je łatwo usunąć. Działa najlepiej w przypadku odrobinę połyskliwej farby.

9. Wyczyść fugę środkiem do czyszczenia toalet

Czyszczenie fugi między płytkami jest żmudną pracą, jednak ta wskazówka znacznie ją ułatwi. Nanieś środek do czyszczenia toalet na fugę i pozostaw na 15 minut. Następnie wetrzyj roztwór w fugę, na przykład szczoteczką do zębów. Na koniec umyj podłogę ciepłą wodą i gotowe.

10. Skurcze nóg? Śpij więc z kostką mydła

Choć nie jest to do końca wskazówka dotycząca napraw domowych, jest zbyt dobra, by się nią nie podzielić. Każdemu zdarzają się skurcze nóg podczas zasypiania. Rozwiązanie jest w rzeczywistości bardzo proste: kostka mydła pod prześcieradłem. Nie do końca wiadomo, dlaczego i w jaki sposób to dokładnie działa, ale wiele osób przysięga, że im pomogło. Zdecydowanie warto spróbować!

Więcej wskazówek znajdziesz na następnej stronie!

Strona 1/3